Big bagi na gruz, odpady budowlane

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Czym są big bagi na gruz?

Big bagi na gruz i big bagi na odpady poremontowe cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Wpływ na taki stan rzeczy ma szereg zalet, które sprawiają, że chętnie korzystamy z nich podczas remontów i prac budowlanych.

Big bagi są w pewnym sensie alternatywą do tradycyjnych kontenerów na odpady i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie powstają duże ilości śmieci lub gdzie nie ma miejsca na podstawienie dużego zbiornika. Z tego właśnie względu widok worków na nieczystości nie stanowi dziś dla nikogo żadnej niespodzianki. Nasze oko zdołało się do niego przyzwyczaić i dlatego też traktujemy big bagi na odpady budowlane jako swojego rodzaju standard. Do głównych walorów takiego rozwiązania zaliczyć możemy:

Jakie walory posiadają big bagi na odpady budowlane?

  • Dużą dostępnośćbig bagi na gruz różnią się od pojemników na odpady budowlane dużą dostępnością. Wykonawcy usług wywozowych posiadają je w swoich zasobów i chętnie udostępniają klientom. Tym samym nie trzeba czekać, aż zwolni się jakiś kontener i będzie można z niego skorzystać. Worki na gruz i odpady budowlane można ponadto odebrać samemu i nie jest do tego potrzebny specjalistyczny transport.
  • Małe wykorzystanie przestrzenibig bagi na odpady budowlane doceniają kierownicy robót, przeprowadzanych w centrach dużych miast. Wynika to przede wszystkim z faktu, że występuje tam ograniczona przestrzeń i zazwyczaj nie ma tyle miejsca, aby wygodnie ustawić kontener. Bardzo często potrzebne jest do tego uzyskanie stosownych pozwoleń, które bywa czasochłonne i może dodatkowo kosztować. Jeśli więc ekipa remontowa przeprowadza renowację kamienicy lub innego budynku to bardzo często zainteresowana jest skorzystaniem z big baga na gruz.
  • Niższe kosztybig bagi na gruz są przeważnie tańsze od kontenerów. Doskonale zatem sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma do wyrzucenia zbyt dużej ilości śmieci. Ich objętość mieści się w przedziale od 0,5 M3 do 2 M3 i dlatego koszt ich wynajęcia jest mniejszy od kontenerów na odpady. Dobrą ofertą w zakresie dostarczania big bagów pod wskazane adresy dysponuje wywóz gruzu Wrocław.

 

Big bagi na gruz

Big bagi na gruz i big bagi na odpady poremontowe

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucić szczoteczkę do zębów?
Kod odpadu 17 09 04
Segregacja odpadów komunalnych
Wywóz odpadów budowlanych Białystok
Wywóz odpadów budowlanych Bydgoszcz
Wywóz odpadów budowlanych Częstochowa