Co oznacza kod 17 04 05?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Co oznacza kod 17 04 05?

Odpowiedni wywóz, jak również segregację śmieci określają przepisy Ustawy, zgodnie z którą każdy powinien zadbać w odpowiedni sposób, o każdy rodzaj odpadów, który wytwarza, bez względu na jego działanie na środowisko. Aktualnie, każdy rodzaj odpadów ma swój indywidualny kod. Co oznacza kod 17 04 05?

To odpady takie, jak żelazo, czy stal, aktualnie jeden z najpopularniejszych odpadów z tzw. złomu niesegregowanego. Czy i jak należy zadbać o wywóz tego typu śmieci? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

Wywóz odpadów – kod 17 04 05. Odpady stalowe i żelazo. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Kod odpadów 17 04 05 to jeden z najbardziej popularnych odpadów dla tzw. złomu niesegregowanego. Oznacza to, że w grupie tychże odpadów znajdują się zarówno żelazo, jak i stal, a najczęściej powstają one z różnego rodzaju remontów, jak również demontaży konstrukcji domowych i fabrycznych. Pod tym kodem umieszcza się również inne odpady poprodukcyjne, dla których nie ma innej, lepszej klasyfikacji. Jednym słowem są to najczęściej powstające zanieczyszczenia po budowie, których wywóz może nastręczać nie lada problemów.

Co na pewno można zaliczyć do grupy tego typu odpadów? Według podziału śmieci to właśnie tutaj lądują wszelkiego rodzaju fragmenty dachów, wypałki, złomy stalowe, czy metalowe elementy z remontów, jak również armatury. Co ważne, ten rodzaj odpadów przeznaczony jest do recyklingu, co oznacza, że należy je zgłaszać odpowiedniej firmie, która umieści je w odpowiednim miejscu i zadba o przekazanie całej dokumentacji.

Grupy tego typu śmieci należy nie tylko przechowywać w bezpiecznym miejscu, ale również utylizować w prawidłowy sposób. Jeśli masz wątpliwości co do tego, jak to robić to koniecznie weź pod uwagę fakt, że eMarket Gruzy.pl świadczy usługi odbioru danego rodzaju odpadu, spełniając przy tym wszystkie normy i należycie wywiązując się ze wszystkich obowiązków.

Wywóz materiałów budowlanych. Czyli jak sobie poradzić ze śmieciami oznaczonymi tym kodem?

Nieważne, czy jesteś właścicielem firmy przeprowadzającej remonty, czy na swojej działce masz kłopot z gromadzącymi się śmieciami z grupy 17 04 05, które gromadzą się po budowie. Ważne, by mieć pełną świadomość tego, że są to odpady należące do tych z grupy recyklingu, czyli mogące podlegać segregacji i specjalnemu wywozowi. A wywóz takich śmieci może wykonać tylko odpowiednia firma spełniająca szereg zasad.

Pamiętaj, że samodzielny wywóz tego typu śmieci jest niedozwolony co oznacza, że należy za każdym razem wywieźć tego typu śmieci indywidualnie, za pomocą usług specjalnie do tego wyznaczonej firmy.

Tego typu usługę świadczy wiele wyspecjalizowanych firm, w tym eMarket Smieci.eu. Czy wiesz, co należy zrobić, by śmieci tego typu były przechowywane w prawidłowy sposób? Przede wszystkim należy ustalić miejsce do prawidłowej segregacji, w którym śmieci będą składowane. Należy też umieścić je w specjalnym kontenerze, a najlepiej wynająć go właśnie od firmy wywozowej. Pamiętaj, że to na Tobie czyha obowiązek wywozu i odpowiedniej utylizacji każdego rodzaju wytwarzanych zanieczyszczeń.

 

Kod odpadu 17 04 05

Kod odpadu 17 04 05

 

Zobacz też:

Wywóz szamba Poznań
Wywóz śmieci Tarnowskie Góry
Gdzie wywozić gruz?
Wywóz szamba Dąbrowa Górnicza
Wywóz śmieci Katowice