Co to są kontenery na budowę?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jakie wyróżniamy kontenery na budowę?

Kontenery na budowę są bardzo istotne z punktu widzenia jej funkcjonowania. W końcu spełniają one cały szereg zadań i są niezbędne do prawidłowego przebiegu prac budowlanych.

Rzadko która firma związana z budownictwem posiada je na własność. Podmioty, które zajmują się wykonywaniem różnorakich inwestycji muszą je wydzierżawić w firmach, które zajmują się ich wynajmem. Kontener na budowę może spełniać bardzo wiele zadań, które są kluczowe w kontekście najbardziej czułych obszarów z którymi możemy się spotkać na budowie. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy:

Typy kontenerów na budowę

  • Kontenery na odpady – mając na myśli kontenery na budowę bardzo często rozważamy kontenery na odpady. Służą one do gromadzenia śmieci z grupy „17”. Papa, styropian i tzw. odpady zmieszane o kodzie 17 09 04 muszą zostać w nich zagospodarowane i prosto z budowy trafić do specjalistycznych punktów utylizacji. Wynajmem kontenerów na odpady zajmują się firmy komunalne, które dostarczają je na budowy zgodnie z zapotrzebowaniem. Nasze przedsiębiorstwo jest pośrednikiem w tym procesie, oferując wiele wartości dodanych takich jak np. obsługa BDO.
  • Kontenery na gruz – gruz obok śmieci lekkich to jeszcze jeden z przedstawicieli odpadów budowlanych. Kontenery na gruz mają nieco inną konstrukcję od kontenerów na odpady budowlane. Zazwyczaj jest ona bardziej spadzista i ma mniejsza objętość od typowego zbiornika na nieczystości. Gruz z punktu widzenia katalogu odpadów może mieć kody: 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07. Z terenu inwestycyjnego jego odbiór odbywa się na podstawie kart przekazania odpadów.
  • Kontenery socjalne – w dzisiejszych czasach istotną role odgrywa wynajem kontenerów socjalnych. Ich zadaniem jest zapewnienie pracownikom optymalnych warunków do pracy. Kontenery socjalne mogą posłużyć np. jako szatnie dla pracowników lub biura dla kadry zarządzającej. Transport kontenerów na budowę odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Mogą to być np. samochody wyposażone w HDS. Gruzy.pl posiadają w swojej ofercie różnego typu pomieszczenia mobilne na budowę, które sprawdzają się w każdych warunkach.

 

Kontenery na budowę

Kontenery na budowę

Jaki powinien być kontener na budowę?

Kontener na budowę zamawiany jest w zasadzie zawsze. Dawno bowiem minęły czasy, gdy odpady budowlane zagospodarowywane były w sposób przypadkowy i niezgodny z prawem. Dziś za tego typu działania grożą surowce konsekwencje i nie warto igrać z przysłowiowym ogniem. Za nielegalny transport śmieci grożą surowe konsekwencje, które mogą skutecznie osłabić potencjał danego przedsiębiorstwa. Jeśli więc chcemy uniknąć kłopotów to warto skorzystać z oferty naszego eMarketu.

Wywozimy gruz na terenie i inne odpady poremontowe z terenu całego kraju, polegając jedynie na sprawdzonych przedsiębiorcach. Nasze kontenery budowlane są bardzo praktyczne i posiadają takie cechy jak:

  • Odpowiednia szczelność – niektóre firmy wywozowe nie inwestują w kontenery na odpady. Przez to są one nieszczelne i powodują rozwiewanie ładunku. Taka sytuacja jest niekorzystna, gdyż powoduje że na budowie powstaje bałagan. Nasze przedsiębiorstwo dba o to, aby wykluczyć tego typu zjawiska i zapewnia swoim klientom wysokiej klasy zbiorniki, które odznaczają się dużą wytrzymałością.
  • Właściwy rozmiarkontener na budowę może mieć bardzo różne rozmiary. Sztuką jest dopasować go do potrzeb danej inwestycji. Aby mogło mieć to miejsce trzeba dysponować pokaźnym zapleczem technicznym, które składa się z różnych objętościowo zbiorników. W ten sposób nasi klienci mogą wybrać odpowiedni pojemnik i wypełnić go w sposób optymalny bez narażania się na niepotrzebne koszty.
  • Pomoc środowiskowa – pytania na temat tego, co można, a czego nie można wyrzucać do kontenera towarzyszą nam prawie zawsze. Jeśli nie umiemy na nie odpowiedzieć to warto zwrócić się o pomoc do naszego biura obsługi klienta. Kompetentni Wykonawcy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem oferują fachową wiedzę i wsparcie.

Zobacz też:

Co warto wiedzieć o obsłudze imprez plenerowych?
Kontener na odpady budowlane Krotoszyn
Kontener na odpady budowlane Kutno
Kontener na odpady
Wywóz styropianu
Gdzie wyrzucać odpady elektro?