Gdzie wyrzucać folię?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wyrzucać folię i jej różne rodzaje?

W Internecie sporo osób poszukuje informacji na temat tego, gdzie wyrzucać folię. I podobnie jak w przypadku szkła miewają oni szereg wątpliwości.

Wszystko to dzieje się przez fakt, że folia, folii jest nierówna. W naszym najbliższym otoczeniu możemy znaleźć wiele jej odmian, co przekłada się na późniejsze zagospodarowanie odpadów. Z uwagi na fakt, że nasz blog stara się podejść do tematyki odpadowej w sposób jak najbardziej praktyczny, dziś postaramy się omówić ten temat na przykładach. Do najpopularniejszych rodzajów folii zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać folię?

  • Folię aluminiową – w odpowiedzi na pytanie, gdzie wyrzucać folię aluminiową pomocna może być sama jej nazwa. Aluminium to jeden z najpopularniejszych metali i wchodzi on w skład folii, która przeważnie używana jest w kuchni. Finalnym przeznaczeniem omawianych nieczystości będzie zatem żółty pojemnik na śmieci. To właśnie do niego powinna trafić folia i znaleźć się w towarzystwie takich odpadów jak plastikowe butelki po napojach czy puszki po piwie.
  • Folię stretch – aby rozwiać wątpliwości, związane z tym gdzie wyrzucać folię stretch warto spojrzeć na nią nieco szerzej. Materiał ten jest powszechnie używany zwłaszcza w logistyce i służy zabezpieczeniu poszczególnych przedmiotów w transporcie. Popyt na folię stretch wzrósł w czasie pandemii. To właśnie wtedy wielu z nas przekonało się do zakupów online. Zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji folię stretch należy umieszczać w żółtych pojemnikach na odpady.
  • Folię brudną – dylematy związane z tym, gdzie wyrzucać brudną folię mają najczęściej dwie grupy zawodowe. Pierwszą z nich są rolnicy, a drugą ekipy budowlane. W obu przypadkach folia nie powinna trafić do żółtych koszy na nieczystości. Jeśli więc mamy do wyrzucenia tego typu nieczystości to należy je zutylizować osobno. W przypadku folii pochodzącej z produkcji rolniczej o sposób jej zagospodarowania warto zapytać Urząd Gminy. W wielu miejscach kraju organizowane są jej zbiórki, co sprawia że śmieci będą mogły zostać zutylizowane nieodpłatnie.
  • Folię bąbelkowa – chcąc się dowiedzieć, gdzie wyrzucać folię bąbelkową warto dokładnie przyjrzeć się temu z czego została ona wykonana. O ile więc tworzona jest ona w całości przez tworzywa sztuczne to podobnie jak w przypadku stretchu może ona trafić do śmietników w kolorze żółtym. W przypadku, gdy folia bąbelkowa posiada dodatek papieru lub innych materiałów to miejscem jej przeznaczenie będą pojemniki na odpady niesegregowane.

 

Gdzie wyrzucać folię ?

Gdzie wyrzucać folię ?

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać meble ?
Gdzie wyrzucać odpady bio ?
Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?
Wywóz gruzu Chorzów
Wywóz gruzu Częstochowa
Wywóz gruzu Dąbrowa Górnicza