Gdzie wyrzucać gruz?

Gdzie wyrzucać gruz bez niszczenia środowiska?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać gruz. Nie ma w tym nic dziwnego skoro jest on nieodzownym towarzyszem tak dużych jak i mały inwestycji.

Zamów kontener

Gruz, czyli w nomenklaturze odpadowej śmieci o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07 ma swoich przedstawicieli w dużej grupie materiałów budowlanych. W końcu za gruz uważa się płytki ceramiczne, przewrócone ścianki działowe, ceramikę taką jak np. zużyta umywalka czy też gres z tarasu. W dzisiejszej rzeczywistości warto gruzu pozbywać się w sposób zgodny z obowiązującymi standardami. Do najlepszych metod na pozbycie się tego rodzaju odpadów zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać gruz?

  • Wywiezienie gruzu do PSZOK – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać gruz warto wziąć pod uwagę istnienie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Ich prowadzenie jest obowiązkiem każdej Gminy. Jedną z nieczystości, którą powinny przyjmować PSZOK – i jest gruz, który powstał z drobnych prac remontowych. Jeśli więc macie Państwo do wyrzucenia niewielką ilość kafelek to można je będzie odstawić do tego typu miejsca. Minusem zagospodarowania odpadów w PSZOK – u jest konieczność zorganizowania własnego transportu. Z systemu Gminnego nie mogą niestety skorzystać firmy budowlane, które muszą gruz zutylizować komercyjnie.
  • Oddać gruz osobie fizycznej – dobrym sposobem na pozbycie się gruzu jest oddanie go innej osobie prywatnej. Często jest bowiem tak, że tego rodzaju odpady można użyć do prac związanych np. z niwelacją terenu, czy utwardzeniem drogi. Jeśli więc nie za bardzo wiemy, gdzie wyrzucać gruz to dobrym sposobem jest poszukanie kogoś w okolicy, kto go aktualnie potrzebuje. Oczywiście gruzu nie można zawieźć do przypadkowego miejsca, a cała czynność musi się odbywać przy aprobacie przejmującego.
  • Zamówić kontener do gruzu – przy okazji dywagacji na temat tego, gdzie wyrzucać gruz, nie można zapominać o naszym serwisie. Za pośrednictwem Gruzy.pl można zamówić kontener na odpady gruzowe do dowolnego miejsca w kraju. Zapewniamy szybkie terminy realizacji usług i wsparcie na każdym etapie realizowanego zamówienia.

 

Gdziwe wyrzucać gruz ?

Jak pozbyć się gruzu ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać szyby okienne ?
Gdzie wyrzucać wełnę mineralną ?
Gdzie wyrzucać worki po cemencie ?
Wywóz gruzu Racibórz
Wywóz gruzu Radom
Wywóz gruzu Ruda Śląska