Gdzie wyrzucać kafelki?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wyrzucać kafelki zgodnie z prawem?

Prawie każdy kto wykonuje remont domu lub mieszkania, albo zmienia płytki ceramiczne na tarasie zastanawia się, gdzie wyrzucać kafelki.

Nie może to dziwić, skoro odpadu tego nie powinno się gromadzić w przydomowych pojemnikach na śmieci. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że pod kątem odpadowym należą one do grupy „17” i są przedstawicielami gruzu. Na szczęście w obecnej rzeczywistości istnieje wiele sposób na ich zagospodarowanie. Wśród nich znaleźć można zarówno metody płatne jak i darmowe. Wszystko zależy od tego, ile przy danych pracach powstało nieczystości i kto je wytworzył. Inaczej bowiem traktowany jest gruz z dużego remontu, który przeprowadziła profesjonalna firma, a inaczej odpady wytworzone podczas wymiany płytek ceramicznych przez osobę fizyczną. W chwili obecnej kafelek można pozbyć się w następujący sposób:

Odpowiadamy na pytanie, gdzie wyrzucać kafelki

  • Dostarczyć do PSZOK – pytanie pod tytułem, gdzie wyrzucać kafelki zadaje sobie wielu mieszkańców miast oraz wsi. W ich przypadku rozwiązaniem, które pozwoli na pozbycie się go z terenu posesji są tzw. PSZOK -i. Miejsca gromadzenia odpadów, które pochodzą od osób prywatnych rozlokowane są na terenie każdej Gminy w Polsce. Można do nich nieodpłatnie dostarczyć kafelki, o ile posiadamy aktywną deklarację odpadową. Koszt ich zagospodarowania wliczony jest w ponoszone przez nas opłaty. Niestety w wielu przypadkach obowiązują limity, które najczęściej wynoszą do 2 M3 nieczystości rocznie.
  • Zamówić kontener na kafelki – najlepszym i najwygodniejszym sposobem na pozbycie się kafelek jest zamówienie kontenera na gruz lub worka typu big bag. Każdy z wyżej wymienionych usług polega na dostarczeniu przestrzeni do gromadzenia nieczystości, a następnie ich utylizacji. Wywozem gruzu zajmuje się wiele lokalnych firm odpadowych. Portal Gruzy.pl konsoliduje ich ofertę dostarczając Państwu najlepsze rozwiązanie bez konieczności opuszczania domu lub biura.
  • Wykorzystać na własne potrzeby – płytki ceramiczne, czy jak kto woli kafelki można również zagospodarować samodzielnie. Bardzo często mogę one posłużyć do zasypania dziury lub utwardzenia danego terenu. Trzeba przy tym pamiętać, że możliwości, które stwarza prawo odpadowe dotyczą jedynie gruzu. Nie można wraz z nim zakopywać innych odpadów takich jak np. rurki PCV, czy tapety.

 

Gdzie wyrzucać kafelki ?

Gdzie wyrzucać kafelki ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać drewno ?
Wynajęcie małego kontenera na gruz
Wynajem kontenera na gruz
Wywóz gruzu Łódź
Wywóz gruzu Lubin
Wywóz gruzu Lublin