Gdzie wyrzucać panele podłogowe?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wyrzucać panele ze starej podłogi?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać panele podłogowe. Nie ma w tym nic dziwnego skoro są one jednym z popularniejszych materiałów budowlanych.

Paneli podłogowych używa się tak samo często jak płytek ceramicznych, a ich odpady potrafią wprowadzić w niemały stres. Na szczęście istnieje kilka metod na pozbycie się tego rodzaju śmieci. W realiach naszego kraju można tego dokonać zarówno w sposób komercyjny jak i w ramach złożonej przez siebie deklaracji na odbiór odpadów. Nie oznacza to bynajmniej, że panele podłogowe należą do grupy odpadów komunalnych. Materiały o których mowa zalicza się do śmieci z budowy, remontów i demontażu (grupa „17”) i można z nimi postąpić w następujący sposób:

Gdzie wyrzucać panele podłogowe?

  • Oddanie paneli do PSZOK – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać panele podłogowe, warto wziąć pod uwagę PSZOK. Tego typu miejsce powinno był łatwo dostępne na terenie każdej Gminy i służyć mieszkańcom do zagospodarowania niewielkich ilości odpadów innych niż komunalne. Jeśli więc wymienialiście Państwo podłogę w przedpokoju i zostało Wam kilka desek to można zawieść je do tego typu przybytku. PSZOK – i przyjmują odpady bez naliczania dodatkowej opłaty. Z przywileju tego mogą jednak skorzystać jedynie osoby fizyczne.
  • Sprzedanie paneli podłogowych lub oddanie ich do sklepu – w życiu każdego z nas bywają sytuację w których przeszacujemy ilość potrzebnych materiałów budowlanych. Paczki z panelami raczej na pewno będzie można oddać z powrotem do punktu handlowego, o ile posiadamy na ich zakup dowód w postaci paragonu. W przeciwnym razie zamiast wyrzucać lepiej jest sprzedać panele lub oddać je komuś za darmo. Zyska na tym nasza planeta.
  • Zamówienie kontenera – dobrym rozwiązaniem na to, gdzie wyrzucać panele podłogowe jest oferta naszej firmy. Zajmujemy się odbiorem paneli oraz innych odpadów budowlanych. Nasza propozycja jest niezależna od posiadania przez Państwa środka transportu czy też regionu w którym zamieszkujecie. Organizujemy odbiór odpadów budowlanych ze wszystkich miejscowości w naszym kraju. Aby uzyskać od nas atrakcyjną ofertę, wystarczy zadzwonić.

 

Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?

Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?

 

Zobacz też:

Wypożyczenie kontenera na gruz
Wywóz gruzu i jego koszty
Wywóz odpadów wielkogabarytowych
Wywóz śmieci z budowy
Wywóz odpadów budowlanych Radom
Wywóz odpadów budowlanych Rzeszów