Gdzie wyrzucać papę?

Gdzie wyrzucać papę ze starego pokrycia dachowego?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać papę. Nie ma się co dziwić skoro papa, należy do odpadów, które są trudne w zagospodarowaniu. Ostatni z wyżej wymienionych faktów wynika przede wszystkim z tego, że nie wszystkie instalacje przetwarzające papę są zainteresowane jej przyjęciem.

Zamów kontener

Na rodzimym rynku nie również zbyt wielu podmiotów, które byłyby zainteresowane jej recyklingiem. Pod kątem odpadowym papa ma kod 17 03 80 i należy do grupy nieczystości budowlanych. Obok styropianu i zmieszanych śmieci budowlanych o kodzie 17 09 04 należy ona do grupy odpadów z którymi najczęściej mamy do czynienia na placach budowy. Mimo trudności w zagospodarowaniu, papy można pozbyć się na szereg rozmaitych sposobów. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać papę? Wywóz papy

  • Wywóz papy do PSZOK – wśród grupy ludzi, która nie wie gdzie wyrzucać papę znajdują się niewątpliwie osoby prywatne. Źródłem pochodzenia papy są w ich przypadku drobne prace remontowe takie jak choćby wymiana pokrycia dachowego na altanie działkowej. W takim przypadku papę można niekiedy oddać do PSZOK. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów przyjmują papę nieodpłatnie tj. w ramach ponoszonych opłat za gospodarowanie odpadami. Warunkiem niezbędnym do oddania odpadów jest czasami jej ilość, która bywa limitowana.
  • Wynajęcie kontenera – jednym z lepszych sposobów na wywóz papy jest wynajęcie odpowiedniego kontenera. Wydzierżawienia zbiornika można dokonać w wybranej firmie odpadowej lub za pośrednictwem naszego portalu. W drugim z omawianych przypadków wystarczy napisać do nas maila lub zadzwonić. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i wsparcie przy składaniu zamówienia.
  • Wynajęcie worka typu big bag – jeśli podczas remontu papy powstało niewiele i nie opłaca się wynająć do jej wyrzucenia kontenera, pozostaje nam worek typu big bag. Big bag jest specjalną torbą do której można wyrzucać śmieci powstałe podczas prac budowlanych. Decydując się na big baga warto dobrze oszacować jaka ilość odpadów można w nim umieścić. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek, związanych z koniecznością domówienia kolejnych worków na nieczystości.

 

Gdzie wyrzucać papę ?

Gdzie wyrzucać papę ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać meble ?
Gdzie wyrzucać odpady bio ?
Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?
Wywóz gruzu Chorzów
Wywóz gruzu Częstochowa
Wywóz gruzu Dąbrowa Górnicza