Gdzie wyrzucać puszki po farbie?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wyrzucać puszki po farbie z remontu?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać puszki po farbie. Nie ma się co dziwić, skoro tego typu odpad stanowi nieodzowną część każdego remontu lub inwestycji. Z opakowaniami po farbach można spotkać się prawie wszędzie.

Zamów kontener

Jak wszystko są one jednak bardzo zróżnicowane. I nie mowa tu wcale o rodzaju opakowania, a bardziej o jego zawartości. Producenci farb wprost prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowych rozwiązań, a na rynku można spotkać bardzo wiele różnego rodzaju farb. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać puszki po farbie?

  • Zawiezienie puszek po farbie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów – aby z perspektywy mieszkańca, odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać puszki po farbie warto znaleźć informację na temat godzin funkcjonowania PSZOK. Tego typu punkt znajduje się na terenie każdej Gminy i można do niego zawieźć odpady poremontowe. Tego typu nieczystościami są, bez względu na rodzaj, farby. PSZOK przyjmuje jedynie odpady pochodzące od klientów indywidualnych. Firmy budowlane muszą pozbywać się tego rodzaju śmieci komercyjnie. W przypadku farb zawierających substancje niebezpieczne, podobnymi właściwościami mogą wykazywać się również opakowania zawierające ich resztki.
  • Wyrzucenie puszek po farbie do śmieci – jeśli nurtuje nas pytanie, dotyczące tego, gdzie wyrzucać puszki po farbie to warto przeczytać informacje, które znajdują się na etykiecie, którą można znaleźć na opakowaniu. Wskazówki dotyczące utylizacji warto zestawić z lokalnymi zasadami segregacji śmieci. W niektórych Gminach na terenie kraju wiaderka po farbach lateksowych można wyrzucać do śmietnika w kolorze czarnym. Oznacza to, że mogą być one zbierane razem z nieczystościami niesegregowanymi.
  • Oddane farby znajomym lub jej sprzedaż – żyjemy w czasach, które są mocno nastawione na postawy proekologiczne. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, skoro wokół nas szaleje klimat, a temperatura zimą, przypomina tą z przedwiośnia. Chcąc zadbać o dobro planety, warto dokładnie zinwentaryzować, co zostało nam po remoncie i spróbować obdarować farbą lub innymi materiałami budowlanymi kogoś ze znajomych. W ten właśnie sposób ograniczymy ilość powstających śmieci i przyczynimy się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

 

Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?

Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać folię ?
Gdzie wyrzucać gruz ?
Gdzie wyrzucać kartony ?
Wywóz gruzu Białystok
Wywóz gruzu Bydgoszcz
Wywóz gruzu Bytom