Gdzie wyrzucać skoszoną trawę?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Podpowiadamy, gdzie wyrzucać skoszoną trawę

Wiosna i lato to czas, w którym bardzo często zastanawiamy się gdzie wyrzucać trawę. Nie ma się co dziwić, skoro w czasie gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury mamy do czynienia z intensywnym wzrostem tej rośliny.

Potrzeba częstego koszenia terenów zielonych sprawia, że powstają odpady, które trzeba w jakiś sposób zagospodarować. Przy dużym areale nie jest to wcale takie proste. Osoby, które w swoich domach lub firmach koszą trawniki wiedzą, że niekiedy kosiarka staje się pełna już po paru minutach. Na szczęście istnieją sprawdzone na zagospodarowanie skoszonej trawy i innych odpadów zielonych. Zaliczyć do nich możemy przede wszystkim:

W jaki sposób wyrzucać skoszoną trawę?

  • Pojemniki do BIO – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać trawę warto o możliwość jej odbioru zapytać Gminę. Skoszona trawa posiada kod 20 02 01 i jest jednym z 5 rodzajów odpadu, które są odbierane w ramach powszechnego systemu odbioru. Do zbierania trawy wykorzystuje się kosze w kolorze brązowym, w które albo daną posesję wyposaży Gmina, albo mieszkaniec będzie musiał nabyć je samemu.
  • Worki do BIO – system pojemnikowy to nie jedyna odpowiedź na to, gdzie wyrzucać skoszoną trawę. Czasami wykorzystuje się do tego celu worki. I chodź nie jest to najwygodniejsza metoda to torby z tworzyw sztucznych mogą skutecznie zaradzić śmieciowemu problemowi. Worki do BIO mają przeważnie pojemność 120 litrów. Wynika to z faktu, że większe pojemnościowo torby mogą ulec rozerwaniu ze względu na ciężar odpadów zielonych.
  • Kontener do BIO – trawę bardzo często kosi się także komercyjnie. Powstały w ten sposób odpad musi zostać zagospodarowany poprzez skorzystanie z usług wyspecjalizowanych podmiotów. Wywóz trawy, gałęzi czy też krzaków posiada w swojej ofercie wiele firm komunalnych. Aby skorzystać z tego rodzaju serwisu należy opłacić usługę i umówić się na termin odbioru. Do odbioru odpadów o kodzie 20 02 01 służą kontenery, które mogą mieć pojemność od 0,5M3 do 36M3. Pomocą w znalezieniu tego typu przedsiębiorstwa, służą nasi doradcy. Zobacz jak łatwo jest u nas zamówić wywóz śmieci.

 

Gdzie wyrzucać skoszoną trawę?

Gdzie wyrzucać skoszoną trawę?

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać skoszoną trawę?
Gdzie wyrzucać folię?
Gdzie wyrzucać gruz?
Wywóz gruzu Gniezno
Wywóz gruzu Katowice
Wywóz gruzu Legnica