Gdzie wyrzucać śmieci po remoncie?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Podpowiadamy, gdzie wyrzucać śmieci po remoncie

Osoby, które właśnie co skończyły odświeżać swoje mieszkanie lub dom zastanawiają się, gdzie wyrzucać śmieci po remoncie. Taki stan rzeczy jest zupełnie naturalny.

Nawet najlepiej wykonane prace wykończeniowe nie zrobią na nikim wrażenia, jeśli wokół będzie panować bałagan. Tymczasem istnieją sprawdzone sposoby na wywóz odpadów budowlanych. Dla przypomnienia do grupy tej zalicza się gruz oraz pozostałe śmieci należące do grupy „17” w katalogu odpadów. Nieczystości takich jak stare płytki ceramiczne, zburzone ścianki działowe czy zdarte tapety nie powinno się wyrzucać do przydomowych pojemników na odpady. Za tego typu działania grożą konsekwencje w postaci braku odbioru poszczególnych koszy lub upomnienie ze strony Urzędu Gminy. Jeśli więc chcemy być fair wobec środowiska, a przede wszystkim z naszym własnym sumieniem to należy:

Najlepsze sposoby na to, gdzie wyrzucać odpady poremontowe

  • Dostarczyć odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów – na pytanie, gdzie wyrzucać śmieci po remoncie istnieje sporo odpowiedzi. Szczęśliwie bowiem obowiązujący w naszym kraju system odbioru odpadów budowlanych jest dość rozwinięty i pozwala na podjęcie skutecznych działań zmierzających do pozbycia się zbędnego balastu. Jednym ze sposobów na wywóz gruzu lub innych nieczystości, która pozostawiła ekipa budowlana jest zawiezienie ich do PSZOK – u. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdują się w każdej Gminie i przyjmują śmieci od osób prywatnych w ramach ponoszonej przez nich opłaty za gospodarowanie odpadami. Niekiedy PSZOK – i  noszą swoje nazwy własne takie jak choćby „Gratowisko”, które znajduje się na terenie Poznania.
  • Skorzystać z usługi wywozu odpadów budowlanych – o ile klienci prywatni nie mają większego kłopotu z tym, gdzie wyrzucać śmieci po remoncie, o tyle większy problem mają przedsiębiorstwa budowlane. Firmy zajmujące się remontami zawodowo muszą zamówić odbiór śmieci u wyspecjalizowanego podmiotu, który świadczy usługi wywozowe komercyjnie. Niestety w niektórych regionach w kraju poszukiwania właściwego przedsiębiorstwa nie należą do najłatwiejszych. W takiej sytuacji warto skontaktować się z naszymi specjalistami i poprosić o pomoc w zakresie zagospodarowania papy, styropianu, gruzy, czy tworzyw sztucznych.

 

Gdzie wyrzucać śmieci po remoncie?

Gdzie wyrzucać śmieci po remoncie?

Zobacz też:

Pojemność kontenera na odpady
Gdzie wywozić gruzy?
Ile kosztuje kontener na gruz?
Wywóz gruzu Chorzów
Wywóz gruzu Częstochowa
Wywóz gruzu Dąbrowa Górnicza