Gdzie wyrzucać śmieci poremontowe?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jak skutecznie wyrzucać śmieci budowlane?

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiał się gdzie wyrzucać śmieci poremontowe. Nie może to dziwić skoro remont mieszkania lub budowa nowego domu są przyczyną powstania znaczących ilości śmieci.

Odpady takie jak np. gruz, boazeria czy zdarte tapety należą do grupy „17” i trzeba do nich podejść w sposób indywidualny. Pod żadnym pozorem nie można zatem śmieci z remontu gromadzić w przydomowych pojemnikach na nieczystości. Może to skutkować nieodebraniem odpadów lub innymi reperkusjami ze strony Urzędu Gminy. Jeśli więc chcemy skutecznie pozbyć się nieczystości to warto zorientować się w dostępnych możliwościach. Do najpopularniejszych metod zagospodarowania odpadów budowlanych zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać śmieci poremontowe?

  • Transport odpadów do PSZOK – jeśli nie do końca wiadomo, gdzie wyrzucać gdzie wyrzucać śmieci poremontowe to warto przypomnieć sobie o istnieniu takich miejsc jak PSZOK – i. Punkty te zlokalizowane są na terenie prawie każdej Gminy i można do nich zawieść wszystko co, czego nie można wyrzucić do zwykłych śmietników. Poza odpadami budowlanymi PSZOK – i powinny przyjąć także elektronikę, gabaryty i odpady niebezpieczne. Do PSZOK – u odpady można dostarczyć bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat i na podstawie złożonej wcześniej deklaracji.
  • Zamówienie usługi wywozu odpadów budowlanych – jeśli nie mamy pomysłu w zakresie tego, gdzie wyrzucać śmieci poremontowe to dobrym pomysłem jest zamówienie kontenera na odpady budowlane. Tego typu zbiorniki mają w ofercie lokalne firmy komunalne, które obsługują daną okolicę. Zbiorniki na śmieci z budowy są przeznaczone także dla firm budowlanych, które muszą na koniec inwestycji posprzątać plac budowy. W przeciwieństwie do osób prywatnych nie mogą one korzystać z PSZOK – u i muszą nieczystości zutylizować komercyjnie.
  • Skorzystanie z oferty Gruzy.pl – nasza firma działa jako pośrednik w zagospodarowaniu odpadów budowlanych. Oznacza to, że pisząc lub dzwoniąc na nasz numer macie Państwo szansę na pozbycie się śmieciowego kłopotu. Jesteśmy do Wasze dyspozycji niezależnie od miejsca zamieszkania lub prowadzenia prac budowlanych. Wszędzie tam gdzie występuje problem pozbycia się odpadów o kodach: 17 09 04, 17 01 02, 17 01 01, 17 01 07, 17 03 80 czy 17 06 04 możecie liczyć na naszą pomoc.

 

Gdzie wyrzucać śmieci poremontowe ?

Gdzie wyrzucać śmieci poremontowe ?

 

Zobacz też:

Wydajny zbiornik na odpady
Wynajęcie małego kontenera na gruz
Wynajem kontenera na gruz
Wywóz odpadów budowlanych Lubin
Wywóz odpadów budowlanych Lublin
Wywóz odpadów budowlanych Płock