Gdzie wyrzucać szyby okienne?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wyrzucać szyby budowlane zgodnie z prawem?

Wiosną, częściej niż w innych porach roku, zastanawiamy się nad tym, gdzie wyrzucać szyby okienne. Takie miesiąca jak marzec, kwiecień czy maj sprzyjają bowiem wymianie stolarki okiennej na nową i renowacjom szklarni.

Niestety, przy okazji prac, które są z tym związane powstają odpady, które trzeba optymalnie zagospodarować. Szyb okiennych nie wolno wyrzucać do zielonych pojemników na szkło. Jeśli to uczynimy możemy się narazić na reprymendę dotyczącą niewłaściwej segregacji śmieci. O braku możliwości umieszczania wyżej wymienionych nieczystości w koszach do selekcji decydują względy praktyczne. Szkło okienne posiada inne właściwości fizyczne od opakowaniowego i powinno być zagospodarowane oddzielnie. Co zatem zrobić z szybami ze starych okiennic oraz szklarni ? Do najlepszych metod zagospodarowania szkła budowlanego zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać szyby okienne?

  • Zamówienie kontenera na szkło – chcąc odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać szyby okienne, warto sprawdzić, czy w naszej okolicy istnieje firma odbierająca tego typu śmieci. Jeśli znajdziemy już tego typu podmiot to warto nawiązać z nim kontakt i spytać o warunki odbioru szkła. Przeważnie na szyby okienne podstawiane są takie same kontenery jak do gruzu. W większości przypadków zagospodarowanie szyb okiennych jest jednak droższe od ziemi, płytek ceramicznych czy też ceramiki sanitarnej. Wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że niewiele przedsiębiorstw zajmuje się jego recyklingiem na masową skalę. Niekiedy warunkiem przyjęcia szyb okiennych jest oddzielenie ich od ram. Portal pl pośredniczy w dobraniu odpowiedniego kontenera do szyb okiennych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.
  • Zawiezienie szkła do PSZOK – jeśli mamy dylematy związane z tym, gdzie wyrzucać szyby okienne, pomóc nam może Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W niektórych przypadkach przyjmie on niewielkie ilości szkła, które pochodzą np. z rozbiórki szklani. Wiele Gmin przyjmuje także szyby także podczas różnego rodzaju akcji ekologicznych. Mają one miejsce w ustalonych przez Samorząd terminach i można z nich skorzystać nieodpłatnie. Na podobnych zasadach można się pozbyć niekiedy także azbestu oraz folii rolniczej.

 

Gdzie wyrzucać szyby okienne ?

Gdzie wyrzucać szyby okienne ?

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać stare ubrania ?
Gdzie wyrzucać styropian ?
Gdzie wyrzucać szkło ?
Wywóz gruzu Mińsk Mazowiecki
Wywóz gruzu Piaseczno
Wywóz gruzu Płock