Gdzie wyrzucać worki po cemencie?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wyrzucać worki po cemencie bez szkody dla środowiska?

Osoby, które mają aktualnie remont lub planują go w najbliższym czasie mogą zastanawiać się nad tym, gdzie wyrzucać worki po cemencie. Nie ma tym nic dziwnego, ponieważ śmieci tego typu zawsze budzą wątpliwości.

Przy okazji omawiania tematów związanych z nieczystościami pojawiają się one zazwyczaj, gdy dany odpad budzi niejednoznaczne skojarzenia. Tak właśnie dzieje się w przypadku worków po cemencie. Z jednej strony są one z papieru, a z drugiej nie nadają się do gromadzenia ich w pojemnikach na makulaturę. Co zatem zrobić, kiedy podczas prac budowlanych powstaną tego typu odpady? Zgodnie z obowiązującymi zasadami możemy postąpić w następujący sposób:

Gdzie wyrzucać worki po cemencie?

  • Skorzystać z pojemnika na odpady zmieszane – dylematy związane z tym, gdzie wyrzucać worki po cemencie mogą rozwiać pojemniki w kolorze czarnym. I choć służą one do zbierania śmieci zmieszanych to niewielkie ilości worków można zgromadzić wraz z nieczystościami, które powstały w czasie normalnego bytowania. Z tego typu możliwości mogą jednak skorzystać jedynie mieszkańcy. Firmy muszą pozbyć się śmieci z remontu, znajdując odpowiedniego Usługodawcę.
  • Zamówić kontener na odpady budowlanekontenery na odpady budowlane są przeznaczone do zbierania śmieci z grupy „17”. Worki po cemencie są przedstawicielem tej grupy i reprezentują kod 17 09 04. Jeśli więc Państwa firma remontuje jakiś budynek i ma problem z odpadami to powinna zlecić ich wywóz wyspecjalizowanemu podmiotowi, a fakt ten potwierdzić wystawiając kartę w systemie BDO. Gruzy.pl mogą odebrać omawiane dziś nieczystości z terenu całego kraju i na korzystnych zasadach.
  • Odwiedzić PSZOK – jeśli w naszym domu lub mieszkaniu mamy do czynienia z kapitalnym remontem to na pewno odpadów pojawi się dość sporo. Jeśli nie będziemy mieć pomysłu, gdzie wyrzucać worki po cemencie to pomóc może nam Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Tego typu miejsce przyjmuje odpady z remontu od osób prywatnych, które mają złożone deklaracje odpadowe. Warunkiem przyjęcia śmieci jest konieczność potwierdzenia, że śmieci nie powstały w wyniku działalności zarobkowej.

 

Gdzie wyrzucać worki po cemencie ?

Gdzie wyrzucać worki po cemencie ?

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać ziemię ?
Gdzie wywozić gruzy ?
Ile kosztuje kontener na gruz ?
Wywóz gruzu Rzeszów
Wywóz gruzu Sosnowiec
Wywóz gruzu Szczecin