Gdzie wyrzucić szczoteczkę do zębów?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Szczoteczka do zębów, gdzie wyrzucić

W erze dużej troski o higienę i zdrowy styl życia, wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie wyrzucić szczoteczkę do zębów. Nie ma się co dziwić, bo nawet tak z pozoru niewinne odpady stanowią dziś poważny problem. Ze szczoteczki do zębów korzysta praktycznie każdy z nas, a w sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów tego typu przedmiotów. Jeśli zatem nieobce jest nam dobro naszej planety to powinniśmy wiedzieć jak postępować ze szczoteczkami, gdy minie ich przydatność. Z uwagi na mnogość różnego rodzaju szczoteczek tok postępowania z ich odpadami nie jest jednolity. Przyjrzyjmy się zatem tematowi biorąc pod uwagę 2 podstawowe rodzaje szczoteczek:

Gdzie wyrzucać szczoteczkę do zębów?

  • Szczoteczki tradycyjne – rozważania związane z tym, gdzie wyrzucić szczoteczkę do zębów warto rozpocząć od ich najpopularniejszego typu. Tradycyjne szczoteczki do zębów składają się z plastikowej rączki oraz różnej twardości włosia. Bywa, że w ich skład wchodzi także guma, która sprawia, że szczoteczki nie ślizgają się nam w dłoniach. Całość sprawia, że kierując się instynktem powinniśmy umieszczać szczoteczki do zębów w pojemnikach koloru żółtego. Takie postępowanie to jednak błąd, gdyż szczoteczki do zębów są traktowane jako odpady higieniczne, a ich miejsce przeznaczenia są zbiorniki w kolorze czarnym (śmieci niesegregowane).
  • Szczoteczki elektryczne – bardziej wymyślną formą szczoteczek są szczoteczki elektryczne. Zasilane są one prądem z umieszczonych w nich bateriach lub takim, który pochodzi z sieci elektrycznej. W tym przypadku temat jest jednak bardziej skomplikowany i wymaga od nas większej odpowiedzialności. W przypadku baterii umieszczonych w szczoteczkach, trzeba je wyrzucić do specjalnych pojemników na baterie a sam korpus oddać do punktu przyjmującego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Jednym z takich miejsc może być np. wywóz gruzu Szczecin. Końcówki szczoteczek, czyli elementy mające bezpośrednią styczność z naszą jamą ustną musimy umieścić w koszu na odpady zmieszane.

 

Gdzie wyrzucać szczoteczkę do zębów?

Gdzie wyrzucać szczoteczkę do zębów?

Zarówno szczoteczki elektryczne jak i standardowe są umieszczone w różnego rodzaju opakowaniach. Mogą być one plastikowe lub papierowe. Tok postępowania z nimi uzależniony jest od rodzaju surowca i oznakowania znajdującego się na kartoniku bądź etui.

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać pampersy i podpaski?
Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?
Gdzie wyrzucać resztki jedzenia?
Wywóz gruzu Bartoszyce
Wywóz gruzu Bieruń
Wywóz gruzu Bolesławiec