Gdzie wywieźć śmieci z budowy?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wywieźć śmieci z budowy?

Budowa domu to niewątpliwie jeden z bardziej ekscytujących momentów naszego życia. W końcu od jej przebiegu zależą nasze warunki mieszkaniowe. Oprócz wyboru ekipy budowlanej, materiałów, czy wreszcie wyposażenia wnętrz warto jednak zastanowić się nad tym, gdzie wywieźć śmieci z budowy.

Ich zaleganie nie jest przecież niczym pożądanym i dlatego warto już od startu mieć jakiś plan postępowania z odpadami. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się nieczystości. Część z nich wymaga zainwestowania środków finansowych, a do innych można mieć dostęp za darmo. Wśród najpopularniejszych form gospodarowania odpadami rozróżnić możemy:

Wywóz śmieci z budowy

  • Wywóz odpadów do PSZOKPunkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych są obecne w każdej Gminie. Skorzystać z nich mogą osoby, które podlegają pod lokalny system gospodarowania odpadami. Jeśli więc nasza budowa jest raczej bardziej remontem lub rozbudową to część śmieci można wyrzucić do kontenerów znajdujących się w PSZOK-u. Z reguły nie można jednak dowozić do tego typu miejsca znaczących ilości nieczystości. W części PSZOK – ów obowiązują limity, których przekroczenie nie jest dozwolone.
  • Przekazanie odpadów innej osobie fizycznej – takie śmieci jak gruz czy drewno można przekazać do dalszego zagospodarowania pod warunkiem uzyskania stosownych zgód. Jeśli więc nasz sąsiad chce utwardzić sobie teren to możemy do niego wysypać gruz. Innym ciekawym przykładem jest drewno, które można użyć do dalszych prac budowlanych pod warunkiem, że ktoś będzie zainteresowany jego wykorzystaniem. Jak zatem widać istnieje sporo pomysłów, które pomagają nam w odpowiedzi na pytanie, gdzie wywieźć śmieci z budowy.
  • Zamówienie kontenera lub big baga – alternatywną formą utylizacji śmieci jest oczywiście ich komercyjne zagospodarowanie. W naszej firmie można do tego celu zamówić kontenery na wywóz gruzu i wywóz odpadów budowlanych. Gruzy.pl współpracują z ponad 100 firm odpadowych w całym kraju, a zasięgiem naszego działania objęte są wszystkie większe i mniejsze miejscowości. Warto podkreślić, że odbiór odpadów budowlanych za pośrednictwem uprawnionego podmiotu to jedyna dopuszczalna forma wywozu śmieci dla przedsiębiorstw budowlanych. Chcąc bowiem podjąć się tego procesu, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Nie można zatem nieczystości przewozić samodzielnie.

 

Gdzie wywieźć śmieci z budowy?

Gdzie wywieźć śmieci z budowy?

 

Zobacz też:

Jakie są kody odpadów BDO?
Jakie są kolory segregacji śmieci?
Gdzie wyrzucać szkło ?
Wywóz gruzu Mińsk Mazowiecki
Wywóz gruzu Piaseczno
Wywóz gruzu Płock