Gdzie wywozić gruz?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wywozić gruz w sposób ekonomiczny?

Wiele osób zachodzi w głowę, gdzie wywozić gruz. W końcu powstaje on przy okazji prawie każdych prac budowlanych, a czasami jest go tyle, że potrafi popsuć nam humory.

I choć gruz jest raczej odpadem obojętnym to jego zaleganie na placu budowy nie jest dla nikogo przyjemne. Po pierwsze ogranicza on pole manewru, a po drugie nikt nie chce go przez dłuższy czas oglądać za oknem. Na szczęście istnieją sprawdzone metody na pozbycie się gruzu. Na pytanie, gdzie wywozić gruz odpowiedzi są następujące:

Gdzie wywozić gruz?

  • Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnychwywóz gruzu można przeprowadzić samodzielnie. Do tego celu służy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który przyjmuje odpady od mieszkańców, którzy mają złożoną deklarację odpadową. Najczęściej w PSZOK można spotkać kontenery na gruz lub miejsce, w którym można go zrzucić. Jeśli więc dysponujecie Państwo swoim transportem to okazja na bezpłatne pozbycie się gruzu może być nie do przeceniania.
  • Osoba fizyczna – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wywozić gruz warto rozejrzeć się po okolicy. Bardzo często można spotkać tam tablice, które informują o tym, że ktoś może przyjąć gruz. W takiej sytuacji warto nawiązać z nim kontakt, bo odpad ten może posłużyć do budowy drogi, czy też zasypania jakiegoś terenu.  Zgodnie z prawem gruz, który nie zawiera zanieczyszczeń można przekazać innej osobie fizycznej i nie poniesie się z tego tytułu żadnych konsekwencji.
  • Firma komunalna – jeśli nie mamy ochoty samemu głowić się nad tym co zrobić z gruzem to dobrze jest skorzystać z oferty profesjonalistów. Doskonale w tym sprawdza się nasza firma, która oferuje odbiór gruzu z terenu całego kraju. Jeśli więc na Państwa placu budowy zalegają tego typu odpady to najprostszą metodą jest napisanie do nas lub wykonanie telefonu. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania, które pojawią się w trakcie rozmowy lub wymienianej korespondencji. Zapraszamy do zamawiania kontenerów do śmieci gruzowych we wszystkie dni robocze. Gruzy.pl to sprawdzony partner w gruzowych kłopotach.

 

Gdzie wywozić gruz ?

Gdzie wywozić gruz ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać folię ?
Gdzie wyrzucać gruz ?
Gdzie wyrzucać kartony ?
Wywóz gruzu Białystok
Wywóz gruzu Bydgoszcz
Wywóz gruzu Bytom