Ile kosztuje kontener na gruz?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Ile kosztuje kontener na gruz do remontu?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje kontener na gruz. Nie ma się co dziwić, skoro koszty utylizacji odpadów są z roku na rok coraz bardziej dotkliwe.

Nie inaczej jest i z nieczystościami budowlanymi.  Wynajęcie odpowiedniego zbiornika nie stanowią już niezauważalnej części budżetu i jest traktowane na równi z zakupem innych usług.  Tak więc oprócz wydatków przeznaczanych na wynagrodzenie dla fachowców trzeba wziąć pod uwagę również zagospodarowanie śmieci. W przypadku gruzu zależy ono w dużej mierze od:

Ile kosztuje kontener na gruz?

  • Wielkości kontenera – aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje kontener na gruz trzeba wziąć pod uwagę ilość gruzu, który zamierzamy przeznaczyć do utylizacji. Jeśli jest go niewiele, warto tak dobrać zbiornik, aby nie ponosić nie potrzebnych wydatków. Warto przy tym dokładnie oszacować, co będzie dla nas wystarczające. Pozwoli to uniknąć nam wpadnięcia w pułapkę konieczności ponowienia naszego zamówienia. Koszt wywozu gruzu w przeliczeniu na 1 M3, będzie tym niższy, im większy będzie zamówiony zbiornik.
  • Czystość gruzu – wpływ na to, ile kosztuje kontener na gruz ma także stopień czystości gruzu, który zamierzamy przeznaczyć do utylizacji. Gruz pozbawiony śmieci będzie tańszy w wywozie od takiego, który jest zanieczyszczony frakcją lekką odpadów budowlanych. Chcąc przewidzieć, ile przyjdzie nam zapłacić, warto dokładnie przeczytać regulamin wynajmu zbiorników do gruzu. Może się bowiem okazać, że dwa kontenery będą tańsze od jednego, który zawiera tzw. „mix”.
  • Koszt transportu – niestety siatka pokrycia firm komunalnych w Polsce nie jest szczególnie gęsta. Do niektórych miejsc w kraju w ogóle nie dociera tego typu serwis, a niekiedy jest on bardzo drogi. Wyszukując przedsiębiorstwa, które zajmują się wywozem gruzu, warto zwrócić uwagę na kryterium odległości. Jeśli więc, chcemy, aby odpowiedź na pytanie, ile kosztuje kontener na gruz niemile nas nie zaskoczyła, poszukajmy usługodawców najbliżej swojego miejsca zamieszkania. W sieci można znaleźć także oferty pośredników, którzy mogą nam pomóc w dokonaniu wyboru. Doskonałą ofertą w tym zakresie dysponują Gruzy.pl.

 

Ile kosztuje kontener na gruz ?

Ile kosztuje wywóz gruzu ?

Od czego zależy cena kontenera na gruz?

Cena kontenera na gruz może się znacząco różnić, w zależności od miejsca gdzie zgłaszamy zapotrzebowanie na tego typu usługę. Decyduje o tym bardzo wiele czynników do których zaliczyć możemy na przykład:

  • Konkurencję – jeśli na danym na terenie działa wiele przedsiębiorstw wywozowych to podobnie jak w przypadku innych branż panuje spora konkurencja. Firmy chcą zdobyć i klientów i wówczas cena za odbiór odpadów gruzowych będzie niższa. Nie do końca ma to jednak zastosowanie w szczycie sezonu budowlanego. W momencie gdy wiele osób chce zamówić kontener na gruz usługa wywozu staje się deficytowa i bywa droższa.
  • Sposób zagospodarowania – gruz jest odpadem, który można zutylizować bez ponoszenia kosztów. Takie zachowanie jest zgodne z literą prawą i można je swobodnie zastosować, o ile jest komu ten gruz przekazać. Mówią o tym stosowne zapisy ustawowe oraz praktyka stosowana przez firmy komunalne. W przypadku gdy nie ma takiej możliwości gruz musi być oddany na składowisko. Koszt jego utylizacji jest wysoki z uwagi na ciężar. Kontener o pojemności 4,5 M3 może ważyć nawet 5 ton. Gdyby tylko każdą z nich przemnożyć przez 100 złotych daje nam to całkiem pokaźną kwotę, którą musi pokryć klient.
  • Ilość zamawianych kontenerów – firmy, które zamawiają dużą ilość kontenerów mogą za ich odbiór zapłacić mniej. Decydują o tym prawa rynkowe oraz podejście większości przedsiębiorstw wywozowych. Jeśli więc mamy do wywiezienia 100 ton gruzu to jednostkowo zapłacimy mniej niż za odbiór 10 ton.

Zobacz też:

Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?
Jak segregować śmieci ?
Jak zorganizować odbiór gruzu ?
Wywóz gruzu Tychy
Wywóz gruzu Warszawa
Wywóz gruzu Wrocław