Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

Jednym z pytań, które nurtuje osoby zajmujące się budową lub remontem jest to, ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci. Nie może to dziwić, skoro konieczność wywozu odpadów leży po stronie ich wytwórcy.

Zamów kontener

W przypadku odpadów budowlanych najskuteczniejszą formą pozbycia się nieczystości jest ich odbiór przez wyspecjalizowaną firmę wywozową. Z uwagi na drastyczne podwyżki cen paliwa, zwiększające się koszty pracy oraz samego procesu utylizacji odpadów usługi, o których mowa nie należą do najtańszych. Warto jednak dowiedzieć się, co decydujemy o tym, ile zapłacimy za wywóz gruzu lub innego rodzaju odpadów. Główny wpływ na ponoszone wydatki mają takie kwestie jak:

Co wpływa na koszt wynajęcia kontenera na śmieci?

  • Wielkość kontenera – aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wynajęcie kontenera na odpady warto od razu uściślić o jaki kontener pytamy. W ofercie przedsiębiorstw wywozowych znajdują się zbiorniki o pojemności od 1 M3 do 36 M3. W skali całego kraju za najpopularniejszy kontener 7M3 zapłacimy od 1000 PLN brutto do nawet 3500 PLN brutto. Tak duża rozbieżność podyktowana jest nie tylko cennikiem lokalnego składowiska, ale i odległością jaką trzeba pokonać w celu podstawienia i późniejszego odebrania kontenera.
  • Rodzaj odpadukoszty zagospodarowania odpadów są różne dla poszczególnych nieczystości. Styropian, papa czy odpady gabarytowe będą w większości przypadków droższe w utylizacji od gruzu, który może zagospodarować np. do utwardzenia dróg. Jedną z bardziej „ekskluzywnych” usług jest wywóz papy. Koszt zagospodarowania 1 tony waha się od 600 do 2000 PLN brutto. Do samej utylizacji papy doliczyć należy koszt transportu.
  • Lokalizacja – wiele osób, które nie dowierzają, ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci nie bierze pod uwagę miejscowości, z której trzeba wywieźć odpady. Cześć wsi i małych miasteczek leży poza zasięgiem działania firm komunalnych i należy do nich dojechać. Średnia stawka za 1 km dla pojazdu przewożącego kontenery to 7 PLN netto. Dodać należy, że aby dokładnie oszacować nakłady niezbędne do zrealizowania usługi ilość kilometrów należy przemnożyć przez 4 (dojazd z kontenerem, powrót do bazy, wyjazd po kontener, powrót z kontenerem).

 

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

 

Zobacz też:

Ile kosztuje wywóz śmieci dla firm?
Podstawienie kontenera na gruz
Gdzie wyrzucać odpady elektro?
Kontener 7 M3
Kontener na odpady budowlane Jawor
Kontener na odpady budowlane Jaworzno