Ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych?

Bardzo dużo ludzi zastanawia się nad tym, ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych. Nie ma się co dziwić, skoro remont pochłania bardzo dużo zasobów finansowych. Tymczasem nawet najlepiej przeprowadzane prace nie odniosą zamierzonego efektu, jeśli nie uporządkujemy naszego najbliższego otoczenia.

I choć wywóz odpadów budowlanych i wywóz gruzu to czynności obligatoryjne, zawsze warto na nich zaoszczędzić. Pomóc w tym może dobra praktyka odpadowa, które polega na tym, aby odbiór śmieci odpowiednio zoptymalizować. Działania, które mamy na myśli to przede wszystkim:

Jak nie przepłacić za wywóz odpadów budowlanych?

  • Posortowanie odpadów – jeśli zadajemy sobie pytanie, ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych to warto odpowiedzieć na nie całościowo. Prawie w każdej firmie komunalnej tańszy będzie odbiór gruzu, a droższy takich śmieci jak papa czy styropian. Chcąc zapłacić za usługę wywozową jak najmniej warto przed załadunkiem rozdzielić nieczystości. Ustrzeże nas to przed zapłaceniem za cały wolumen śmieci, jak za jego najdroższych przedstawicieli.
  • Zamówienie odpowiedniego kontenera – w rozwikłaniu dylematu, związanego z tym, ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych może nam pomóc dokładne oszacowanie ilości odpadów, które chcemy wywieźć. Nasza rachuba musi być w miarę dokładna, gdyż inaczej odbiór śmieci będzie trzeba powtarzać. Najgorszy z możliwych scenariuszy to zamówienie zbyt małego kontenera i konieczność zaangażowania kolejnych środków finansowych w nowy zbiornik na nieczystości.
  • Szybki załadunek – w dzisiejszych czasach istnieją spore problemy z ludźmi, którzy mają wykonać odpowiednie prace fizyczne. Wpływ na taki stan rzeczy ma rynek pracy, który jest mocno przerzedzony. Powinniśmy zatem szczególnie zadbać o to, aby było komu zapełnić nasz zbiornik. Jeśli więc nie chcemy dopłacać za przetrzymywanie kontenera jest to wręcz niezbędne. Unikniemy w ten sposób opłat postojowych lub kar za przekroczenie okresu wynajmu.
  • Rabaty i obniżki cen – przy dużej ilości odpadów warto zapytać przewoźnika o możliwość udzielenia rabatu. Komercyjny wywóz śmieci jest bowiem taką samą usługą jak wszystkie inne i podlega prawom rynku, które mówią, że w większości przypadków „kto kupuje więcej, płaci mniej”. W negocjacjach z przedsiębiorstwami wywozowymi mogą Państwa wspomóc nasi eksperci.

 

Ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych?

Ile kosztuje wywóz odpadów śmieci z budowy?

 

Zobacz też:

Wywóz gruzu cena za M3
Gdzie wyrzucać odpady bio?
Gdzie wyrzucać odpady budowlane?
Wywóz odpadów budowlanych Warszawa
Wywóz odpadów budowlanych Wrocław
Wywóz papy Warszawa