Ile kosztuje wywóz śmieci dla firm?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Ile kosztuje wywóz śmieci dla firm?

Duża część przedsiębiorców zastanawia się, ile kosztuje wywóz śmieci dla firm i od czego on zależy. Nie jest to przypadkiem, skoro w chwili obecnej odbiór odpadów stanowi zauważalną część budżetu przeciętnej firmy.

Koszt wywozu odpadów dla przedsiębiorstw

Wydatki ponoszone na utylizację nieczystości, przede wszystkim tych komunalnych rosną z roku na rok. Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele kwestii. Takie czynniki jak wzrost płacy minimalnej, podwyżka cen paliwa i energii to tylko niektóre aspekty odpowiadające za to, że coraz głębiej musimy sięgać do naszych portfeli. Wywóz nieczystości jest jednak usługą, którą da się w jakiś sposób konfigurować. Wiele w tym temacie zależy jednak od nas i od tego jak czujemy się w roli obserwatorów różnego rodzaju procesów. Jeśli chcemy za utylizację śmieci zapłacić jak najmniej to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

Co wpływa na koszt wywozu śmieci dla firm?

  • Wielkość pojemnika – to, ile kosztuje wywóz śmieci zależy w dużej mierze od wielkości pojemnika, który znajduje się przy naszym przedsiębiorstwie. Jeśli stopień jego zapełnienia pozwala na zmniejszenie kosza to warto o tym pomyśleć i dokonać korekty w umowie na wywóz odpadów. Opróżnianie kosza o pojemności 120 litrów będzie na pewno tańsze od opróżniania zbiornika 240 litrowego. Wiele firm komunalnych oferuje usługę dodatkowego wywozu, który może być ewentualną receptą na bolączki związane z czasowymi przepełnieniami.
  • Jakość segregacji – najdroższym zbiornikiem pod katem zagospodarowania odpadów jest śmietnik w kolorze czarnym. Jego zawartość stanowią odpady niesegregowane, których przyjęcie na składowisko jest najdroższe. Z uwagi na powszechny obowiązek segregacji warto wziąć to pod uwagę i zadbać o jak najdokładniejsze sortowanie nieczystości przez pracowników. Jeśli okaże się, że część surowców trafia do pojemnika na odpady zmieszane to zamiast dostawiać kolejny, lepiej jest zamówić kosz do papieru, plastiku lub szkła. Na takim zabiegu zyska nie tylko środowisko, ale i nasza kieszeń.
  • Częstotliwość wywozu – wiele przedsiębiorstw pozwala na indywidualny dobór częstotliwości opróżniania pojemników. Jeśli nasz biznes ma charakter sezonowy to warto o tym pomyśleć i poza szczytem działalności zmniejszyć ilość przyjazdów śmieciarek. W ten sposób oszczędzimy sporo pieniędzy, a nasza organizacja nie będzie wytwarzać dużego śladu węglowego.

 

Ile kosztuje wywóz śmieci dla firm?

Ile kosztuje wywóz śmieci dla firm?

 

Zobacz też:

Jak powinno wyglądać wyposażenie placu budowy?
Gdzie wywozić gruz?
Gdzie wyrzucać tworzywa sztuczne?
Gdzie wyrzucać puszki po farbie?
Kontener na odpady budowlane Jelenia Góra
Kontener na odpady budowlane Józefów