Jak ogrodzić plac budowy?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jak ogrodzić plac budowy?

Osoby, które planują budowę domu zastanawiają się bardzo często jak ogrodzić plac budowy. Nie jest to niczym dziwnym, skoro, tego typu czynności większość z nas podejmuje się co najwyżej raz w życiu.

Rozpoczynając inwestycję musimy zatem uczyć się wszystkiego co jest nią związane i starać się unikać błędów. Te ostatnie mogą nas bowiem sporo kosztować. Źle ulokowane pieniądze sprawią, że nie domknie się nam budżet i będziemy musieli szukać oszczędności. Trudno jest jednak o takowe w kontekście galopującej inflacji i nieustannych podwyżek cen. Aby skutecznie i niedrogo ogrodzić budowę, warto skorzystać z usługi jaką jest wynajem ogrodzeń tymczasowych. W ofercie firm, które zajmują się tego typu działalnością znaleźć można między innymi:

Czym ogrodzić plac budowy?

  • Ogrodzenia ażurowe – jeśli nie wiemy, jak ogrodzić plac budowy to zgłębianie tej tematyki powinniśmy rozpocząć od ogrodzeń ażurowych, które są podstawowym rodzajem płotów tymczasowych. Typowe przęsło ma wymiar 2,5 m na 2 m i można być połączone z kolejnymi elementami ogrodzenia za pośrednictwem specjalnych stóp, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Zaletą ogrodzeń ażurowych jest prostota i szybkość montażu, a także ich stabilność przy stosunkowo niewielkiej wadze. Z ogrodzeń ażurowych można również przygotować bramę, która umożliwi wjazd ekipie budowlanej lub operatorom sprzętu.
  • Ogrodzenia pełne – dobrą odpowiedzią na pytanie, jak ogrodzić plac budowy są również ogrodzenia pełne. Jak sama nazwa wskazuje są one wykonane z jednolitej blachy i uniemożliwiają osobom postronnym podejrzenie, co aktualnie dzieje się na budowie. Ogrodzenia pełne są cięższe od ażurowych i trzeba je łączyć za pomocą stóp betonowych. Do ich ustawienia potrzebna jest także większa ilość osób.
  • Barierki ochronne – wiele placów budowy posiada już swoje ogrodzenia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że często w już zrealizowanych projektach, trzeba wprowadzić modyfikacje. Przykładem zmian może być np. konieczność wykonania przyłącza, która wiąże się z pracami ziemnymi w efekcie których powstają wykopy. W celu ich zabezpieczenia najlepsze będą barierki ochronne.

 

Jak ogrodzić plac budowy?

Ogrodzenie placu budowy

 

Zobacz też:

Lista odpadów wielkogabarytowych
Co to są odpady opakowaniowe?
Co to są odpady remontowo budowlane?
Wywóz szamba Bielsko-Biała
Kontener na odpady budowlane Augustów
Kontener na odpady budowlane Bartoszyce