Jak powinna przebiegać utylizacja odpadów budowlanych?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Dlaczego tak ważna jest utylizacja odpadów budowlanych?

Utylizacja odpadów budowlanych to temat, którym muszą się zająć wszystkie osoby oraz firmy, które przeprowadzały remont lub ukończyły swoją budowę.

Nikt nie chce przecież, aby w domu lub na placu pozostały resztki śmieci pochodzących z wykończenia wnętrz lub gruz. Tego typu obrazki nie są przecież niczym pożądanym, a w skrajnych przypadkach mogą sprawić, że budowa nie zostanie odebrana w terminie. Zwrócenie uwagi na tematykę związaną ze śmieciami z każdym rokiem przybiera na znaczeniu. Poprzez portal BDO przemieszczanie się odpadów z miejsca powstania do miejsca zagospodarowania musi być transparentne. Ostatnie z tych zagadnień dotyczy zwłaszcza przedsiębiorstwa. Każdy kilogram nieczystości, które mamy zamiar wywieźć musi być udokumentowany kartą przekazania odpadów. Jeśli więc utylizacja odpadów budowlanych jest dla nas aktualnym problemem to warto zwrócić się do fachowców. Serwis Gruzy.pl pomoże w pozbyciu się nieczystości z grupy „17” przy zachowaniu:

Czym kierujemy się przy utylizacji odpadów budowlanych?

  • Przepisów środowiskowych – każdy chce, aby utylizacja odpadów budowlanych nie pozostawiał cienia niedomówień ani wątpliwości. W miarę wzrost naszej świadomości ekologicznej wiemy, jak ważna jest ścieżka postępowania z nieczystościami. W duchu tych słów nie warto pozbywać się śmieci nielegalnie ani szukać pomocy u niesprawdzonych przewoźników. Działamy przy zachowaniu najwyższej troski o środowisko, odbierając takie odpady jak papa, styropian i mix budowlany.
  • Uzgodnionego terminarza – przy wciąż wzrastających kosztach pracy istotnym problemem każdej budowy jest czas. Opóźnienia generują dodatkowe zobowiązania i sprawiają, że spada rentowność danego przedsięwzięcia. Niestety do codzienności należy widok pracowników, którzy zamiast realizować powierzone im zadania oczekują nerwowo na kontener. Utylizacja odpadów budowlanych jest u nas terminowa. Staramy się tak dopasować nasze możliwości, aby przyjąć tylko tyle zleceń, ile jesteśmy w stanie zrealizować.
  • Indywidulanego cennika – w 2022 roku mamy do czynienia z szalejącą inflacją. Droższy staje się także niestety wywóz odpadów. I choć nie możemy powiedzieć, że ominął nas ten problem to zawsze staramy się podejść do naszych klientów indywidualnie. U nas kontenery na odpady budowlane podstawiane są po dokładnym rozpoznaniu ilości oraz rodzaju śmieci, które należy zutylizować.

 

Utylizacja odpadów budowlanych

Odbiór odpadów budowlanych

 

Zobacz też:

Kontener 7 M3
Kontener na odpady zielone
Gdzie wyrzucać worki po cemencie ?
Wywóz gruzu Racibórz
Wywóz gruzu Radom
Wywóz gruzu Ruda Śląska