Jak powinno wyglądać wyposażenie placu budowy?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Czemu tak ważne jest wyposażenie placu budowy?

Wyposażenie placu budowy to temat, który interesuje wszystkich Inwestorów. Nie ma się co dziwić, skoro należy dopełnić wszelkich formalności, aby późniejsze prace mogły przebiegać w sposób niezakłócony.

Nikt z nas nie chce przecież opóźnień w powziętych pracach, gdyż te ostatnie oznaczają zwiększony koszty. W dobie kryzysu lepiej od razu wyposażyć teren inwestycyjny w elementy, które są na nim niezbędne. Z punktu widzenia przepisów jak i zdrowego rozsądku możemy zaliczyć do nich przede wszystkim:

W co wyposażyć teren inwestycyjny?

  • Ogrodzenia tymczasowewyposażenie placu budowy warto rozpocząć od ogrodzenia terenu. Można to zrobić za pomocą paneli ażurowych lub pełnych. Wymóg zabezpieczenia terenu jest podyktowany prawem. Ogrodzenia tymczasowe można zakupić lub wynająć za pośrednictwem naszej platformy. Średni koszt dzierżawy jednego metra bieżącego wynosi od 5 do 8 PLN netto, a w przypadku większych ilości może on ulec zmniejszeniu.
  • Toalety przenośnewynajem toalet przenośnych jest usługą, która z roku na roku zyskuje coraz większą popularność. W naszym kraju można znaleźć wiele podmiotów, które oferują tego typu usługi. Część z nich posiada zasięg lokalny, a jeszcze inne działają na terenie całego kraju. Przed wydzierżawieniem kabiny WC warto zorientować się jaka ilość serwisów będzie potrzebna, aby zaspokoić potrzeby ekipy budowlanej. Przy mniejszych budowach wystarczy wypompować ścieki z częstotliwości jednego lub dwóch razy w miesiącu.
  • Kontenery na odpadywyposażenie placu budowy składa się także z kontenerów na odpady i kontenerów na gruz. Śmieci, które powstały na budowie trzeba bowiem w sposób fachowy przekazać do utylizacji, a w przypadku przedsiębiorstw potwierdzić ten fakt w BDO. Nasz eMarket może być w tym pomocny, gdyż kooperuje z prawie setką dostawców w Polsce. Zachęcamy do podjęcia kooperacji, która sprawi, że zniknie problem utylizacji nieczystości z grupy „17”.
Wyposażenie placu budowy

Wyposażenie terenu inwestycyjnego

Jak widać wyposażenie placu budowy to temat dość skomplikowany, który do tej pory wymagał znacznego zaangażowania i poświęcenia mu sporej ilości czasu. W dzisiejszych czasach może być on jednak do załatwienia w sposób zdalny za pośrednictwem naszej firmy.

 

Zobacz też:

Jakie odpady mogą pojawić się przy przeprowadzkach?
Worki na gruz z odbiorem
Gdzie wyrzucać kafelki?
Kontener na odpady zielone
Kontener na odpady budowlane Kalisz
Kontener na odpady budowlane Katowice