Jak pozbyć się gruzu budowlanego?

Gdzie wywieźć gruz budowlany?

Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się gruzu budowlanego. Nie ma się co dziwić, skoro jest to jeden z  najczęściej powstających odpadów przy budowach i remoncie.

Zamów kontener

Na szczęście istnieje szereg możliwości na pozbycie się odpadów o kodzie: 17 01 01, 17 01 02, 17 01 07. Jedne z nich są dostępne za darmo, a za inne trzeba zapłacić. Do najpopularniejszych metod na pozbycie się gruzu zaliczyć możemy:

Jak pozbyć się gruzu budowlanego? 

  • Samodzielny wywóz odpadów do PSZOK – Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów powstały w efekcie znowelizowanego prawa środowiskowego i na dobre zagościły w naszym krajobrazie po 01.07.2013 roku. Dziś już praktycznie nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania bez miejsc do których można zawieźć co bardziej kłopotliwe śmieci. Należy do nich gruz, którego nie można zbierać w przydomowych pojemnikach na śmieci. Jeśli więc dysponujecie własnym transportem to nieczystości mineralne można pozostawić w PSZOK – u na podstawie złożonej wcześniej deklaracji. Z takiej możliwości mogą jednak skorzystać jedynie osoby prywatne.
  • Przekazanie gruzu osobie fizycznej – okazuje się, że gruz to odpad, który można przekazać innej osobie fizycznej. Może on być wykorzystany np. do zniwelowania terenu lub zasypania przysłowiowej dziury, czy utwardzenia gruntu. Warunkiem do ponownego wykorzystania gruzu jest przede wszystkim jego czystość. Gruz powinien być nie dość, że jednorodny to jeszcze pozbawiony innych zanieczyszczeń z grupy „17”. Z możliwości oddania gruzu za zgodą właściciela danej działki mogą skorzystać zarówno firmy jak i osoby prywatne.
  • Zamówienie kontenera do gruzu – niewątpliwie najbardziej komfortową formą pozbycia się gruzu jest zlecenie jego wywozu profesjonalistom. Jeśli nie mamy czasu na poszukiwanie tego typu podmiotów to można czynność tą zlecić profesjonalistom. Nasz zespół pracuje na terenie całego kraju i kooperuje z firmami, które mają w tym temacie duże doświadczenie. Posiadamy w swojej ofercie kontenery od 1 M3 do 16 M3. Zamówienia odpowiedniego zbiornika można dokonać bez wychodzenia z domu, dzwoniąc na nasz numer telefonu lub  pisząc wiadomość mailową. Chętnie podpowiemy Państwu jak pozbyć się gruzu budowlanego.

 

Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?

Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?

 

Zobacz też:

Wypożyczenie kontenera na gruz
Wywóz gruzu i jego koszty
Wywóz odpadów wielkogabarytowych
Wywóz śmieci z budowy
Wywóz odpadów budowlanych Radom
Wywóz odpadów budowlanych Rzeszów