Jak pozbyć się gruzu budowlanego?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wywieźć gruz budowlany?

Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się gruzu budowlanego. Nie ma się co dziwić, skoro jest to jeden z  najczęściej powstających odpadów przy budowach i remoncie.

Na szczęście istnieje szereg możliwości na pozbycie się odpadów o kodzie: 17 01 01, 17 01 02, 17 01 07. Jedne z nich są dostępne za darmo, a za inne trzeba zapłacić. Do najpopularniejszych metod na pozbycie się gruzu zaliczyć możemy:

Jak pozbyć się gruzu budowlanego? 

  • Samodzielny wywóz odpadów do PSZOK – Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów powstały w efekcie znowelizowanego prawa środowiskowego i na dobre zagościły w naszym krajobrazie po 01.07.2013 roku. Dziś już praktycznie nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania bez miejsc do których można zawieźć co bardziej kłopotliwe śmieci. Należy do nich gruz, którego nie można zbierać w przydomowych pojemnikach na śmieci. Jeśli więc dysponujecie własnym transportem to nieczystości mineralne można pozostawić w PSZOK – u na podstawie złożonej wcześniej deklaracji. Z takiej możliwości mogą jednak skorzystać jedynie osoby prywatne.
  • Przekazanie gruzu osobie fizycznej – okazuje się, że gruz to odpad, który można przekazać innej osobie fizycznej. Może on być wykorzystany np. do zniwelowania terenu lub zasypania przysłowiowej dziury, czy utwardzenia gruntu. Warunkiem do ponownego wykorzystania gruzu jest przede wszystkim jego czystość. Gruz powinien być nie dość, że jednorodny to jeszcze pozbawiony innych zanieczyszczeń z grupy „17”. Z możliwości oddania gruzu za zgodą właściciela danej działki mogą skorzystać zarówno firmy jak i osoby prywatne.
  • Zamówienie kontenera do gruzu – niewątpliwie najbardziej komfortową formą pozbycia się gruzu jest zlecenie jego wywozu profesjonalistom. Jeśli nie mamy czasu na poszukiwanie tego typu podmiotów to można czynność tą zlecić profesjonalistom. Nasz zespół pracuje na terenie całego kraju i kooperuje z firmami, które mają w tym temacie duże doświadczenie. Posiadamy w swojej ofercie kontenery od 1 M3 do 16 M3. Zamówienia odpowiedniego zbiornika można dokonać bez wychodzenia z domu, dzwoniąc na nasz numer telefonu lub  pisząc wiadomość mailową. Chętnie podpowiemy Państwu jak pozbyć się gruzu budowlanego.

 

Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?

Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?

Gdzie wywieźć gruz budowlany i nie przepłacić za jego odbiór?

O tym gdzie wywieźć gruz budowlany i jaką wybrać metodę, aby się go pozbyć decydują w dużej mierze koszty. Nikt z nas nie chce przecież przepłacać za odbiór śmieci i najchętniej wybiera metody bezkosztowe. Niestety o ile jest to w jakiś sposób możliwe w przypadku osób prywatnych, o tyle firmy za wywóz gruzu muszą zapłacić. Warto z góry wiedzieć jakie będą to sumy, aby uniknąć przykrego rozczarowania. Wiele błędów powodujących wzrost kosztów utylizacji gruzu pojawia się już na etapie zamawiania kontenera. Jedną z przyczyn jest hurraoptymizm, który objawia się tym, że zamiast wydzierżawić większy kontener, liczymy że gruz zmieści się do mniejszego. Osoby, które nie mają doświadczenia przy odbiorze odpadów z grupy „17” powinny o radę zapytać fachowców w tej dziedzinie. W ten sposób temat tego gdzie wywieźć gruz budowlany nie będzie tak dotkliwy finansowo. Nasi eksperci chętnie pomogą w takich obszarach jak:

  • Dobór odpowiedniego Wykonawcy – nasza firma pośredniczy w odbiorze gruzu, a przez cały okres swojej działalności zdołała wypracować sobie sieć kompetentnych Wykonawców. Dzięki temu doskonale wiemy, jakim cennikiem dysponują przedsiębiorstwa obsługujące daną miejscowość. Dla naszych klientów zawsze staramy się wybrać jak najlepsze rozwiązanie po to, aby wywóz gruzu nie był dotkliwy finansowo.
  • Pomoc w wyborze kontenera – już na wstępie niniejszych rozważań napisaliśmy, że wpływ na cennik wywozu gruzu ma wielkość kontenera. Staraliśmy się też podkreślić, że optymizm to bardzo ważna cecha, która jednak nie do końca sprawdza się przy wywozie odpadów. Bazując na naszym doświadczeniu chętnie podpowiemy jaki kontener będzie najlepszy na daną budowę. Zapraszamy do kontaktu z biurem obsługi klienta.

Zobacz też:

Wypożyczenie kontenera na gruz
Wywóz gruzu i jego koszty
Wywóz odpadów wielkogabarytowych
Wywóz śmieci z budowy
Wywóz odpadów budowlanych Radom
Wywóz odpadów budowlanych Rzeszów