Jak przebiega wynajem kontenerów na odpady zmieszane?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Czym jest wynajem kontenerów na odpady zmieszane?

Wynajem kontenerów na odpady zmieszane to usługa, która jest poszukiwana przez wiele osób. Obejmuje ona wiele różnego rodzaju nieczystości, a jej zakres zależy od ustaleń poczynionych pomiędzy zleceniobiorcą, a zleceniodawcą.

Za odpady zmieszane można bowiem uznać zarówno śmieci pochodzące z grupy odpadów komunalnych jak i nieczystości poremontowe. W sezonie budowlanym większą popularnością cieszy się druga z wymienionych grup. Trwające remonty, renowacje wnętrz czy inwestycje skłaniają do poszukiwania legalnych metody na pozbycie się takich śmieci jak tapety, okleiny, czy też panele podłogowe. Aby proces ten zakończył się powodzeniem, warto poznać szczegóły na które warto zwrócić uwagę przy wynajmie kontenerów. Zaliczyć możemy do nich przede wszystkim:

Co sprawdzić przy wywozie kontenerów na odpady zmieszane?

  • Regulamin wynajem kontenerów na śmieci podlega regulaminowi wewnętrznemu przedsiębiorstwa, które oferuje tego typu serwis. W bardzo wielu sytuacjach oprócz takich parametrów jak okres wynajmu, czy cena są w nim zawarte informacje na temat śmieci, które mogą znaleźć się w kontenerze. Jeśli więc mamy do wyrzucenia gruz i frakcję lekką odpadów poremontowych to powinniśmy upewnić się, czy można te 2 typy nieczystości składować razem. Złamanie, któregoś z punktów regulaminu może bowiem skutkować dopłatami lub koniecznością przesortowania ładunku.
  • Cennik wynajem kontenerów na odpady zmieszane opiera się o cennik, który jest różny i zależy od ustaleń danego podmiotu. Bardzo często w jego skład wchodzą taki parametry jak cena za transport odpadów i cena za ich utylizację. Jeśli więc planujemy wyrzucić nieczystości, których waga jest znacząca to powinniśmy od razu oszacować koszt takiej usługi. W niektórych przedsiębiorstwach cena za wywóz odpadów może być zryczałtowana do określonego ciężaru nieczystości. Powyżej przyjętej masy stosowane są wówczas dopłaty, które są iloczynem ceny i masy 1 tony nieczystości.
  • Dostępność dzierżawa kontenerów na odpady zmieszane warto wcześniej zaplanować. Może się bowiem okazać, że na wyrzucenie śmieci będziemy musieli zaczekać. Z taką sytuacją można się spotkać najczęściej wiosną, latem i jesienią. Wynika ona przede wszystkim z faktu, że wiele osób w tym samym czasie zaangażowana jest w prace w budowlane.

 

Wynajem kontenerów na odpady zmieszane

Wynajem kontenerów na odpady zmieszane

 

Zobacz też:

Segregacja odpadów komunalnych
Wynajem kontenerów BDO dla klienta obcojęzycznego
Jak zorganizować odbiór gruzu ?
Wywóz gruzu Tychy
Wywóz gruzu Warszawa
Wywóz gruzu Wrocław