Jak zorganizować odbiór gruzu?

Organizacja odbioru gruzu budowlanego

Każdy kto prowadzi prace remontowe musi się zastanowić nad tym jak zorganizować odbiór gruzu. Jak się okazuje bowiem temat ten nie należy do najprostszych i po drodze może nas spotkać szereg kłopotów.

Zamów kontener

Problemy z wywozem gruzu mogą zacząć się już na etapie poszukiwań odpowiedniego Wykonawcy, ale znacznie bardziej doniosłe mogą być kwestie natury technicznej. Odbiór odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07 odbywa się transportem samochodowym, co może powodować szereg sytuacji, których lepiej unikać. Do „wąskich gardeł” w tym obszarze zaliczyć można z cała pewnością:

Jak zorganizować odbiór gruzu?

  • Brak dojazdu do miejsca na kontener – aby odpowiedzieć na pytanie, jak zorganizować odbiór gruzu warto dokładnie przyjrzeć się miejscu, gdzie ma być podstawiony kontener. Przykre niespodzianki mogą nas spotkać zarówno w zabudowie starego miasta jak i na nowoczesnym osiedlu. W momencie, gdy chcemy wyrzucać gruz może się okazać, że ciężarówka nie ma jak zrzucić kontenera i zostawi go zupełnie gdzie indziej. Aby ustrzec się przed tym, warto wygrodzić odpowiednie miejsce lub poprosić o pomoc zarządcę danej nieruchomości.
  • Brak odpowiedniej przestrzeni na kontenerkontener do gruzu posiada odpowiednie wymiary, które wynikają bezpośrednio z jego kubatury. Im większa przestrzeń załadunkowa tym kontener będzie szerszy, co trzeba wziąć pod uwagę myśląc o tym jak zorganizować odbiór gruzu. Przy planowaniu większej ilości wywozów niezbędne będzie także zarezerwowanie dodatkowej przestrzeni na manewry. Wywóz gruzu odbywa się na zasadzie wymian pełnego kontenera na pusty, a większa ilość miejsca zdecydowanie ułatwi zadanie kierowcy.
  • Nieutwardzone podłożekontener do gruzu, który jest pusty w środku może ważyć od kilkuset kilogramów do nawet kilku ton. Z ładunkiem wartości te są o wiele większe i nietrudno wyobrazić sobie, co stanie się z kontenerem, gdy będzie on posadowiony na niestabilnym gruncie. Rozważając kwestie związane z tym jak przeprowadzić odbiór gruzu powinniśmy wybierać jak najtwardsze podłoże, które pozwoli nam w pełni wykorzystać zamówiony kontener.

 

Jak zorganizować odbiór gruzu ?

Jak zorganizować odbiór gruzu ?

 

Zobacz też:

Wydajny zbiornik na odpady
Wynajęcie małego kontenera na gruz
Wynajem kontenera na gruz
Wywóz odpadów budowlanych Lubin
Wywóz odpadów budowlanych Lublin
Wywóz odpadów budowlanych Płock