Jak zorganizować odbiór gruzu?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Organizacja odbioru gruzu budowlanego

Każdy kto prowadzi prace remontowe musi się zastanowić nad tym jak zorganizować odbiór gruzu. Jak się okazuje bowiem temat ten nie należy do najprostszych i po drodze może nas spotkać szereg kłopotów.

Problemy z wywozem gruzu mogą zacząć się już na etapie poszukiwań odpowiedniego Wykonawcy, ale znacznie bardziej doniosłe mogą być kwestie natury technicznej. Odbiór odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07 odbywa się transportem samochodowym, co może powodować szereg sytuacji, których lepiej unikać. Do „wąskich gardeł” w tym obszarze zaliczyć można z cała pewnością:

Jak zorganizować odbiór gruzu?

  • Brak dojazdu do miejsca na kontener – aby odpowiedzieć na pytanie, jak zorganizować odbiór gruzu warto dokładnie przyjrzeć się miejscu, gdzie ma być podstawiony kontener. Przykre niespodzianki mogą nas spotkać zarówno w zabudowie starego miasta jak i na nowoczesnym osiedlu. W momencie, gdy chcemy wyrzucać gruz może się okazać, że ciężarówka nie ma jak zrzucić kontenera i zostawi go zupełnie gdzie indziej. Aby ustrzec się przed tym, warto wygrodzić odpowiednie miejsce lub poprosić o pomoc zarządcę danej nieruchomości.
  • Brak odpowiedniej przestrzeni na kontenerkontener do gruzu posiada odpowiednie wymiary, które wynikają bezpośrednio z jego kubatury. Im większa przestrzeń załadunkowa tym kontener będzie szerszy, co trzeba wziąć pod uwagę myśląc o tym jak zorganizować odbiór gruzu. Przy planowaniu większej ilości wywozów niezbędne będzie także zarezerwowanie dodatkowej przestrzeni na manewry. Wywóz gruzu odbywa się na zasadzie wymian pełnego kontenera na pusty, a większa ilość miejsca zdecydowanie ułatwi zadanie kierowcy.
  • Nieutwardzone podłożekontener do gruzu, który jest pusty w środku może ważyć od kilkuset kilogramów do nawet kilku ton. Z ładunkiem wartości te są o wiele większe i nietrudno wyobrazić sobie, co stanie się z kontenerem, gdy będzie on posadowiony na niestabilnym gruncie. Rozważając kwestie związane z tym jak przeprowadzić odbiór gruzu powinniśmy wybierać jak najtwardsze podłoże, które pozwoli nam w pełni wykorzystać zamówiony kontener.

 

Jak zorganizować odbiór gruzu ?

Jak zorganizować odbiór gruzu ?

 

Zobacz też:

Wydajny zbiornik na odpady
Wynajęcie małego kontenera na gruz
Wynajem kontenera na gruz
Wywóz odpadów budowlanych Lubin
Wywóz odpadów budowlanych Lublin
Wywóz odpadów budowlanych Płock