Jaka jest cena wynajmu kontenera biurowego?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jaka jest cena wynajmu kontenera biurowego?

Co może wpłynąć na taką kwestię jak cena wynajmu kontenera biurowego? Na jakie cechy oferty tego dotyczącej należy zwrócić szczególną uwagę? Jest kilka elementów, które mogą na to rzutować, pozwól, że Ci je przedstawimy.

Kontenery biurowe – wynajem i cena

Przede wszystkim istotna jest wielkość kontenera. Należy jednak zaznaczyć, iż takową trzeba brać pod uwagę nie tylko ze względu na koszty, lecz również z poprawką na to, ile ma się w kontenerze mieścić oraz jak wiele osób będzie z niego korzystać. Oczywiście, pod tym względem kontenery biurowe mają inne wymagania, aniżeli te kontenery, które służą wyłącznie do celu składowania różnych narzędzi lub na przykład wyłącznie jako przebieralnia.

Drugim czynnikiem jest to, jakie ma być właściwe wyposażenie w sensie możliwości przyłączenia różnych mediów – ponieważ cena wynajmu kontenera biurowego zależy również właśnie od tego. W praktyce inne będą potrzeby po prostu miejsca do szybkiego przygotowania różnych dokumentów, a inne takiego kontenera socjalnego lub biurowego, w którym dodatkowo zostanie zamontowana łazienka.

Warto również zaznaczyć, iż na cenę kontenera biurowego wpływa także jakość jego wykonania. Mowa tu nie tylko o jego ścianach, lecz również o podłodze. Ta ostatnia powinna w swojej konstrukcji uwzględniać fakt, że na placach budowy będzie ona narażona na częste nanoszenie brudu, pyłu i rozmaitych okruchów. Tym samym w dobrej jakości kontenerach (a więc i odrobinę droższych) zazwyczaj myśli się o tym, aby podłoga była dość odporna na uszkodzenia oraz zarysowania, a także aby nadawała się do łatwego i szybkiego czyszczenia z zabrudzeń.

Lokalizacja też ma znaczenie

Na cenę może wpływać również to, jak daleko kontenery mają być dostarczone. Nie ma znaczenia, czy będzie chodzić o najem kontenera biurowego (Katowice), czy transportowego, którego zadaniem jest wywóz gruzu Sosnowiec, czy może o kontener socjalny do jeszcze innego miasta – za każdym razem warto znaleźć taką firmę wynajmującą kontenery, która ma stosunkowo blisko swoje składy i jest w stanie szybko udostępnić to, co jest akurat potrzebne.

 

Cena wynajmu kontenera biurowego

Cena wynajmu kontenera biurowego

Jaka jest cena wynajmu kontenera biurowego?

Prowadzenie firmy wymaga ciągłości. Trzeba realizować wszystkie podjęte projekty. Niestety życie potrafi czasem zaskoczyć i może dojść do awarii choćby sieci wodnej. Co w takim przypadku zrobić? Otóż warto zdecydować się na kontenery biurowe. Jaka jest ich cena?

Kontenery biurowe – cena

Kontenery biurowe są bardzo funkcjonalne. Mogą służyć jako tymczasowe biuro, biuro sprzedaży czy też pomieszczenie kadrowe. Sprawdzi się też dla kadry technicznej. Kontener biurowy można umieścić obok dużego zakładu pracy, ale też sprawdzi się w momencie, gdy doszło do jakiejś awarii w biurze, jednak nie jest już możliwe przerwanie wykonywanych projektów. Kontenery biurowe pozwalają na szybkie zorganizowanie miejsca pracy i to w dowolnej lokalizacji. Co istotne, są one całoroczne. Mają zapewnioną dobrą wentylację i mogą być ogrzewane choćby grzejnikami elektrycznymi. Wygoda pracy jest w tym przypadku zapewniona. Do wyboru są kontenery różnej wielkości i z różnym wyposażeniem. Zatem jak możecie się domyślić cena wynajmu uzależniona jest właśnie od poziomu zaaranżowania, ale też metrażu. Średni koszt miesięcznego wynajmu kontenera biurowego wynosi ok. 450 zł. Zatem cena rzeczywiście nie jest wysoka. Jeżeli na wyposażeniu będą znajdowały się szafki BHP, to cena może wzrosnąć. Pamiętajcie jeszcze, że w kontenerze biurowym może znajdować się toaleta.

Kontenery biurowe wynajem – co warto wiedzieć?

Wiecie już ile kosztuje wynajem kontenera biurowego. Wiecie też, że to pomieszczenie może być bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Zatem czas dowiedzieć się więcej na temat samego montażu. Otóż kontener można przewieźć w wybrane miejsce. Następnie wystarczy tylko umieścić go na względnie równym podłożu. Tutaj nie ma konieczności stosowania żadnych fundamentów. Jednak trzeba pamiętać, że kontener biurowy, choć nie jest związany z gruntem, to jest tymczasowym obiektem budowlanym. W teorii nie wymaga pozwolenia. Jednocześnie kontener biurowy nie może stać w jednym miejscu dłużej niż 180 dni. Wtedy też konieczne jest zgłoszenie tego faktu i uzyskanie pozwolenia. Kontener nie może być umieszczony w grząskim terenie ani też w miejscu, gdzie występuje błoto. Na szczęście zawsze można utwardzić teren, np. wykorzystując płyty drogowe MON, które po zakończeniu prac można zdemontować.

Dlaczego warto wynająć kontener biurowy?

Wynajem kontenera biurowego to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Potwierdzeniem tego faktu może być popularność wyszukiwania w Internecie hasła: kontenery wynajem cena. Dlaczego zatem warto wynająć kontener biurowy? Otóż, przemawiają za tym przede wszystkim zalety takiego rozwiązania, wśród których wymienić można między innymi:

  • możliwość przystosowania kontenera do potrzeb danej firmy, co wynika m.in. z faktu, że można go wynająć z różnym wyposażeniem;
  • możliwość szybkiego pozyskania dodatkowej przestrzeni biurowej, co pozwala niemal natychmiast rozszerzyć działalność, czy stworzyć dodatkowe miejsca pracy;
  • atrakcyjną cenę, ponieważ wynajem kontenerów biurowych jest znacznie tańszy niż budowa tradycyjnego budynku;
  • funkcjonalność, ponieważ kontener biurowy może służyć nie tylko jako biuro, ale również magazyn, archiwum, czy zaplecze socjalne;
  • możliwość usytuowania w praktycznie dowolnym miejscu, ponieważ kontenery biurowe traktowane są jako obiekty tymczasowe.

Zobacz też:

Jaka jest cena wynajmu kontenera socjalnego?
Kontener na odpady budowlane Legionowo
Kontener na odpady budowlane Legnica
Wynajem kontenera
Wywóz odpadów komunalnych
Gdzie wyrzucać stare ubrania?