Jaki ma kod odpadu akumulator?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jaki ma kod odpadu akumulator?

Kod odpadu akumulator, przynależy również do grupy zużytych baterii. Odpady tego typu nie powinny trafić w przypadkowe miejsce. Wręcz przeciwnie zawsze muszą być klasyfikowane zgodnie z odpowiednią kategoryzacją. I tak, wszelkiego typu zużyte akumulatory i baterie należy pogrupować jako 16 06 05. Dowiedz się wszystkiego, co jest ważne!

Karta odpadu 16 06 05 –  to wszelkiego rodzaju baterie i akumulatory. Co warto o nich wiedzieć?

Wszelkiego rodzaju odpady, jak zużyte baterie i akumulatory mogą zalegać w naszych gospodarstwach domowych, a problematyczne bywają w różnego typu przedsiębiorstwach, zwłaszcza tych o charakterze warsztatów naprawczych. Akumulatory i baterie to jeden z kluczowych odpadów produkowanych przez warsztaty samochodowe, które to właśnie z tą grupą śmieci mają największy problem.

Co zalicza się do tej grupy? Przede wszystkim różnego typu akumulatory, ale także baterie alkaliczne, baterie litowe, niklowo-wodorkowe, czy samochodowe. Grupa liczy jednak jeszcze kilka dodatkowych rodzajów.

Każdy z tych wskazanych odpadów wymaga innego, a często specjalnego traktowania. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na toksyczność stanowiącą potencjalne zagrożenie dla środowiska. Co jeszcze warto wiedzieć o odpadach tego typu? Sprawdź w dalszej części.

Odpady oznaczone kodem 16 06 05 – czy wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę? O tych zasadach utylizacji i wywozu trzeba wiedzieć

Zużyte baterie i akumulatory to odpad, który wymaga szczególnego traktowania. Zgodnie z zapisem Ministra Środowiska są to odpady toksyczne, których szkodliwość dla środowiska jest duża.

To dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się na realizację tej usługi z ramienia profesjonalnej firmy wywozowej, która zajmie się tą usługą, dbając jednocześnie także o prawidłową utylizację śmieci.

Miej pewność, że zużyte akumulatory, jak również baterie, szczególnie gromadzone w dużej ilości, trafiają zawsze w bezpieczne miejsce. Zleć usługę ich wywozu i zapewnij sobie przygotowanie fachowej dokumentacji.

 

Kod odpadu akumulator

Kod odpadu akumulator

 

Zobacz też:

Odpady Toruń
Tona ile to m3
Wywóz gruzu Lublin
Wywóz gruzu Piaseczno
Gdzie wyrzucać pampersy?