Jaki ma kod odpadu aluminium?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jaki ma kod odpadu aluminium?

Kod odpadu aluminium, czyli numer 17 04 02, czyli grupa odpadów przynależąca do tych pochodzących z budowy, remontów lub demontażu obiektów budowlanych, jak również infrastruktury drogowej. Materiał ten stosuje się w różnych branżach, także tych zaliczanych do przemysłu elektrochemicznego, chemicznego, jak i spożywczego. Aluminium jest lekki, ale bardzo wytrzymały, dlatego też świetnie nadaje się do produkcji urządzeń w lotnictwie. Co jeszcze warto wiedzieć o tym, jak zlecić jego usługę utylizacji i wywozu?

Karta odpadu 17 04 02, wszystko co musisz wiedzieć o aluminium

Aluminium to jeden z najlżejszych metali i jednocześnie najbardziej wytrzymałych. Nic dziwnego, że jego zastosowanie często ma odniesienie do przemysłu lotniczego i nie tylko. Bardzo często można odnaleźć stopy aluminium wykorzystane także w kolejnictwie, czy też motoryzacji. Jego kod odpadu to 17 04 02 co oznacza, że zalicza się do odpadów z budowy, po remontach, jak również demontażu różnego rodzaju obiektów. W jaki sposób należy utylizować ten materiał?

Aluminium podlega recyklingowi co oznacza, że może być ponownie wykorzystany po poddaniu go określonym procesom. W jednym kontenerze można umieścić zarówno elementy elektryczne z aluminium, jak również puszki, zbrojenia, czy elementy konstrukcji budowlanej.

Nie mniej, aby wykorzystać aluminium w procesach recyklingu należy zadbać o jego odpowiednie składowanie i segregację. O transport aluminium do punktu utylizacji lub recyklingu warto natomiast poprosić już firmę zewnętrzną.

Profesjonalny odbiór aluminium z miejsca jego składowania – co trzeba wiedzieć?

Jeśli chcesz zlecić usługę wywozu aluminium z określonej działki to najpierw musisz pomyśleć o tym, gdzie składować ten materiał, a następnie zadbać o jego czystość. Profesjonalna firma wywozowa usunie aluminium z działki i przetransportuje go do określonego miejsca.

Utylizacja odbędzie się zgodnie z określonymi warunkami umowy, a Ty otrzymasz niezbędną ku temu dokumentację. Zadbaj, by wywóz śmieci odbył się w warunkach, które są określone w Ustawie.

 

Kod odpadu aluminium

Kod odpadu aluminium

Zobacz też:

Firma sprzątająca Bielsko
Opróżnianie szamba cena
Wywóz szamba Rybnik
Wywóz odpadów Szczecin
Ogrodzenia Gorlice