Jaki ma kod odpadu drewno?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jaki ma kod odpadu drewno?

Kod odpadu drewno to 15 01 03, określa on różnego typu odpady drewniane posegregowane zgodnie z listą i wskazane przez ustawodawcę. Odpowiednia selekcja tego typu odpadów, jak również zadbanie o usługę profesjonalnego wywozu drewna, wpływa na znaczące zmniejszenie wycinki lasów. Istotne jest zatem wprowadzenie ważnych zmian w zakresie własnego segregowania materiałów drewnianych na działce, by móc nimi zarządzać wedle zasad umieszczonych w Ustawie. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o wywozie drewnianych materiałów z działki.

Jaki ma kod odpadu drewno?

Kod odpadu dla drewna to 150103 i oznacza konkretną grupę materiałów drewnianych, które wymagają dbałości podczas segregowania i wywozu z działki. Wedle ścisłych i zaktualizowanych norm prawnych kod odpadu drewno, czyli 150103 wymaga wywozu przez specjalistyczną firmę, dzięki temu unikniesz konsekwencji związanych z nieprzestrzeganiem zasad wskazanych w Ustawie.

Wywóz odpadów drewnianych – kod 15 01 03. Co trzeba wiedzieć?

Właściwa klasyfikacja odpadów jest ważna po to, by wpłynąć korzystnie na wycinkę drzew w Polsce, jak również po to, by działać w zgodnie z ochroną środowiska. Nic dziwnego, że Ustawodawca narzucił jasne zasady dla działań związanych z wywozem drewna, jak również odpowiedniej kategoryzacji tego materiału.

Do grupy odpadów z drewna o kodzie 15 01 03 należą palety z drewna, przekładki drewniane i pojemniki z drewna, które może odbierać specjalistyczna firma, a potem poddać recyklingowi. W jaki sposób korzystać z usług takiej firmy?

Zadbaj o właściwą segregację i składowanie śmieci!

To ważne, by o segregację i wywóz śmieci drewnianych zadbać ze szczególną dbałością, mając na uwadze ponowne wykorzystanie tego materiału. Stąd tak ważne jest zamówienie usługi wywozu drewna przez specjalistyczną firmę, która zadba o wszystkie szczegóły transportu.

Koszt wywozu drewna z terenu firmy uzależniony jest od ilości takiego materiału. Pamiętaj, że zgodnie z Ustawą o śmieciach to Ty musisz zadbać o to, gdzie lądują Twoje odpady.

Kod odpadu drewno

Kod odpadu drewno

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucić stare meble?
Sprzątanie Zawiercie
Wywóz gruzu Piaseczno
Kontenery na gruz Legnica
Kod odpadu 17 09 04