Jaki ma kod odpadu filtr olejowy?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jaki ma kod odpadu filtr olejowy?

Kod odpadu filtr olejowy z pewnością zainteresuje wszystkie zakłady mechaniczne i warsztaty samochodowe, które na co dzień zmagają się z selekcją wszelkiego typu odpadów. Okazuje się bowiem, że sytuacja na rynku odpadów przemysłowych zmienia się bardzo dynamicznie. Przemyślane składowanie odpadów jest uzależnione od wielu czynników, a przede wszystkim też wymaga zaangażowania od właścicieli warsztatów. Jak składować i utylizować zużyte filtry olejowe?

Wytyczne odnośnie utylizacji i składowania odpadów przemysłowych nie zawsze są intuicyjne. Dlatego warto systematycznie pracować nad poszerzeniem wiedzy w tym zakresie i co ważne mieć pełną świadomość tego, jak składować oleje, filtry i czyściwa w myśl ogólnego rozporządzenia.

Oleje i filtry olejowe – odpady niebezpieczne. Co warto wiedzieć?

Oleje przemysłowe należy składować w specjalnych bańkach z konieczną nakrętką, a przede wszystkim zadbać o odpowiednią logistykę ich wywozu. Mniejsze ilości takich olejów można także składować w specjalnych pojemnikach.

Oleje i filtry po olejach to odpady wysoce toksyczne. Nie można pozbywać się ich na własną rękę, ale zlecić tę usługę profesjonalnie działającej firmie wywozowej.

Odpowiednie zagospodarowanie odpadów przepracowanego oleju ma istotne znaczenie w proekologicznej gospodarce odpadami.

Oczywiście możliwe jest ponowne wykorzystanie przepracowanych olejów silnikowych, dlatego warto poprosić o wsparcie przy ich wywozie specjalistów, który wiedzą, jak tego dokonać.

Podobnie jest z filtrami olejowymi, których kod odpadu wynosi 16 01 07. Je także warto poddać wywozowi specjalnej firmie. Ważne jednak jest to, że minimalna ilość nadająca się do wywozu filtrów olejowych to 200 kg.

Filtry olejowe kod odpadu 16 01 07, komu zlecić wywóz?

Jeśli chcesz pozbyć się tego typu śmieci z terenu firmy i otrzymać niezbędną dokumentację zapewniającą się o miejscu ich utylizacji to koniecznie skorzystaj z oferty profesjonalnej firmy. Dzięki temu nie musisz martwić się, gdzie ląduję Twoje śmieci i czy będą zagrażały środowisku naturalnemu.

 

Kod odpadu filtr olejowy

Kod odpadu filtr olejowy

 

Zobacz też:

Wywóz szamba Kraśnik
Wywóz śmieci Lębork
Wywóz śmieci Pruszcz Gdański
Wywóz śmieci Wejherowo
Wywóz śmieci Żywiec