Jaki ma kod odpadu popiół?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jaki ma kod odpadu popiół?

Kod odpadu popiół, czy wiesz, jak go utylizować? Tego dowiesz się z artykułu, który przygotowaliśmy poniżej. Przede wszystkim zainteresuje on osoby, które spalają w piecach węgiel, drewno lub miał. Co robić z popiołem, którego w sezonie grzewczym wcale nie jest tak mało?

Popiół może gromadzić się na naszych działkach w różnych, nie zawsze małych ilościach. Co ważne, nie każdy ma pełną świadomość tego, co z danym popiołem zrobić i dlaczego należy postępować wedle określonych zadań. Co ważne, gospodarka popiołem wcale nie jest tak skomplikowana, a wystarczy dostosować się do kilku wytycznych zamieszczonych w odpowiednim Rozporządzeniu. Oto, najważniejsze z wymienionych informacji.

Jak postępować z popiołem – czy należy go gromadzić w sposób selektywny?

Teoretycznie popiół można wyrzucać do pojemnika na odpady zmieszane, ale nie mogą się w nim wówczas znaleźć resztki ze spalania drewna owocowego. Przy czym wiele miast i gmin decyduje się na to, by popiół umieścić jednak w oddzielnym pojemniku i wówczas gromadzić go w sposób selektywny.

Do tego służy specjalny pojemnik na popiół z określoną etykietą, wystawiany zgodnie z harmonogramem odbioru ustalonym przez firmę wywozową.

Kod odpadu popiołu ze zbiórki selektywnej to 20 03 01. Do gromadzenia popiołu można jednak zamówić również specjalny pojemnik w formie kontenera, dokładnie taki, jak na gruz.

Gdzie wyrzucać popiół?

Przede wszystkim upewnij się, że wytwarzany przez Ciebie popiół jest segregowany w odpowiedni sposób. W tym celu skontaktuj się z firmą wywozową, która obsługuje Twój rejon. Możesz też wzorować się na tym, co robią inni, sąsiadujący z Tobą przedsiębiorcy. Przy czym szczególnie ważne jest, by upewnić się, że posiadana przez nas dokumentacja wywozu popiołu uwzględnia wszystkie aspekty z Rozporządzenia Ministra.

Już wiesz, jak gromadzić popiół? Poproś o wsparcie podczas jego wywozu fachową firmę, która zapewni Ci bezpieczeństwo i profesjonalizm wywozu popiołu, niezależnie od posiadanej ilości.

 

Kod odpadu popiół

Kod odpadu popiół

 

Zobacz też:

Sprzątanie Dąbrowa Górnicza
Wywóz szamba Jaworzno
Wywóz gruzu Tychy
Wywóz śmieci Chojnice
Sprzątanie Zawiercie