Jakie odpady mogą pojawić się przy przeprowadzkach?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Odpady elektroniczne, odpady gabarytowe i odpady poremontowe w kontekście przeprowadzki

Odpady elektroniczne, odpady gabarytowe oraz odpady poremontowe to tylko niektóre ze śmieci, które można nazwać jako odpady z przeprowadzek.

Odpady po przeprowadzce

Mamy z nimi do czynienia zazwyczaj wtedy, kiedy zmieniamy miejsce zamieszkania lub siedzibę naszej firmy. Znowelizowane przepisy środowiskowe sprawiają, że wyżej wymienionych nieczystości nie można traktować w ten sam sposób. Czasy, w których wszystko umieszczone zostałoby w jednym kontenerze można uznać za minione. Nie oznacza to jednak, że w momencie przeprowadzki jesteśmy skazani na pastwę losu. Na każdy z tych odpadów można znaleźć rozwiązanie, które przedstawia się w następujący sposób:

Jakie odpady powstają przy przeprowadzce?

  • Odpady elektroniczne – takie śmieci jak np. drobne AGD, telewizory, stare komputery to stali towarzysze naszych piwnic oraz strychów. W momencie przeprowadzki bardzo często chcemy się ich pozbyć, co sprawia, że poszukujemy odpowiedniego rozwiązania. Odpady elektroniczne nie mogą trafić do zwykłego pojemnika na śmieci. Za taki czyn grożą nam konsekwencje prawne i kara, która może wynieść nawet 5000 PLN. Jeśli więc chcemy pozbyć się odpadów elektro to najlepszy do tego będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub wyspecjalizowany podmiot zajmujący się recyklingiem.
  • Odpady gabarytowe – za odpady gabarytowe w kontekście przeprowadzek uznaje się najczęściej meble. Stare sofy, wersalki oraz fotele nie mogą być podobnie jak śmieci elektro wyrzucone do kontenerów na nieczystości. Na ich wywóz trzeba sobie zapewnić kontener na odpady lub gdy jest taka możliwość, pomyśleć o ich transporcie do lokalnego PSZOK – u. Dobrym pomysłem przy przeprowadzce wydaje się także zapytanie sąsiadów o to, czy nie przyda im się coś czego nie potrzebujemy.
  • Odpady poremontowe – w miejscu, w którym przebywaliśmy przez wiele lat możliwe są do znalezienia także takie śmieci jak choćby odpady poremontowe. Nie ma się co dziwić, skoro zazwyczaj rzadko kiedy wyrzucamy na bieżąco resztki farby, czy np. płytek ceramicznych. W ich zagospodarowaniu może nam pomóc profesjonalna pomoc takich firm jak choćby wywóz styropianu Wrocław. Wszystkim tym z Państwa, którzy są zabiegani i wolą się skupić na samej przeprowadzce, możemy polecić usługi naszej firmy.

 

Odpady elektroniczne, odpady gabarytowe i odpady poremontowe

Odpady elektroniczne, odpady gabarytowe i odpady poremontowe

 

Zobacz też:

Na czym polega gospodarka odpadami komunalnymi?
Gdzie wyrzucać odpady opakowaniowe?
Wywóz gruzu z budowy
Co to są odpady budowlane?
Kontener na odpady budowlane Kędzierzyn Koźle
Kontener na odpady budowlane Kętrzyn