Kod odpadu 17 09 04

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Kod odpadu 17 09 04 – odpady budowlane

Kod odpadu 17 09 04 to jeden z najczęściej wybieranych kodów spośród całego katalogu odpadów. Nie ma się co dziwić skoro, oznaczenie to przypisywane jest dużej części śmieci, pochodzących z  budowy remontów, czy demontażu.

Do kodu 17 09 04 przyzwyczajeni są zwłaszcza przedstawicieli firm budowlanych. Jest on ich nieodłącznym towarzyszem niemal przy każdym wywozie odpadów. I choć katalog odpadów budowlanych nie ogranicza się jedynie do niego to częstotliwość z jaką występuje bywa bardzo duża. Warto nadmienić, że poza 17 09 04, w grupie „17” występuje choćby papa (17 03 80), gruz ( 17 01 01, 17 01 02, 17 01 07), czy też styropian (17 06 04).  Znajomość nomenklatury odpadowej przydaje się w sytuacjach gdy musimy:

Oznaczenie odpadu 17 09 04 – śmieci z budowy

  • Sporządzić kartę przekazania odpadu (KPO)kod odpadu 17 09 04 jest wykorzystywany w kartach przekazaniach odpadu (KPO i KPOK). Bez jego określenia niemożliwe jest wygenerowanie potwierdzenia wywozu na którym pracują firmy odbierające śmieci. Jeśli więc nie znamy kodu odpadu to może się okazać, że nasze nieczystości nie zostaną odebrane zgodnie ze sztuką.
  • Przesłać zapytanie ofertowekod odpadu 17 09 04 to ogólne określenie na śmieci pochodzące z budowy. Bywa, że trzeba go użyć podczas kontaktu z firmą zajmującą się wywozem śmieci. Jeśli więc Państwa odpad pozbawiony jest papy, czy styropianu to najpewniej będzie on reprezentował wspomniany wcześniej kod. Dobrze jest go zapamiętać, aby Państwa zapytania ofertowe były trafniejsze i uzyskiwały więcej odpowiedzi.
  • Wybrać odpowiedni kontener – na budowy podstawia się różnego rodzaju kontener. Służą one do ładowania śmieci, które następnie kieruje się do utylizacji. Niestety nie każdy kontener nadaje się do wszystkiego. Warto zatem określić, co w danej chwili ma zostać wywiezione z terenu inwestycyjnego. O przydatności kontenera do danej frakcji decyduje nie tyle pojemność zbiornika, co jego kształt. W momencie, gdy jest on nieregularny to może się okazać, że wypadną z niego śmieci. 17 09 04 to natomiast raczej śmieci lekkie, wymagające wysokich i symetrycznych burt.

 

kod odpadu 17 09 04

17 09 04 – katalog odpadów

 

Jak działa odbiór odpadów o kodzie 170904?

Odbiór odpadów o kodzie 17 09 04 jest potrzebny zarówno osobom prywatnym jak i firmom. Wpływ na taki stan rzeczy ma fakt konieczności ich zagospodarowania u wyspecjalizowanych podmiotów. Śmieci poremontowych, a zwłaszcza takich które stanowią zlepek różnego rodzaju materiałów nie wolno wyrzucać do przydomowych koszy na śmieci. Mieszkańcy nie zawsze są w stanie dostarczyć tego typu nieczystości do PSZOK – u, a przedsiębiorstwom pozostaje poszukanie komercyjnego odbiorcy. W ostatniej z tych czynności pomaga nasza platforma. Działamy na terenie całego kraju proponując swoim klientom wywóz odpadów o kodzie 17 09 04. Każdemu z Państwa zapewniamy:

Co zapewniamy w ramach odbioru odpadów o kodzie 17 09 04?

  • Odpowiednie dopasowanie kontenerówodbiór odpadów o kodzie 17 09 04 w większości przypadków następuje w kontenerach. Mają one różnego rodzaju objętości, a zadaniem naszych specjalistów jest doradzenie do jakiego zbiornika zmieszczą się wszystkie pozostałości po budowie lub remoncie. W zasobach naszych Wykonawców znajdziecie Państwo pojemniki o objętości od 1 M3 do 36 M3. Tym samym jesteśmy w stanie sprostać trudom małego remontu oraz dużej inwestycji.
  • Konkurencyjne ceny – analizując konkurencyjność odbioru odpadów o kodzie 17 09 04 warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jednym z nich jest koszt poszukiwań przedsiębiorstwa wywożącego śmieci poremontowe oraz sprawdzenia faktu posiadania przez niego odpowiednich decyzji. Gruzy.pl biorą tego typu zadania na siebie, oferując Państwu najlepsze ceny. U nas zamówicie Państwu utylizację odpadów poremontowych, które powstały w trakcie prowadzenia prac remontowych, wyburzeniowych oraz budowlanych.
  • Szybkość działania – w obecnym czasie cała gospodarka zmaga się z nie lada kryzysem. Jego zaczątkiem była pandemia Covid, a kontynuacją wojna wywołana przez Rosję. W tych trudnych dla wszystkich czasach, liczy się szybkość działania. U nas kontener na odpady można załatwić już w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia. Dzięki tego typu podejściu prace budowlane mogą być realizowane terminowo, co sprzyja oszczędnościom. Jeśli więc poszukujecie Państwo partnera w odbiorze odpadów to sprawdzimy się w tej roli jak nikt inny. Zapraszamy do kooperacji i darmowej wyceny.

 

Odbiór odpadów o kodzie 17 09 04

Odbiór odpadów o kodzie 17 09 04

Zobacz też:

Kontener na odpady remontowe
Koszt wywozu gruzu
Pojemnik na gruz
Wywóz odpadów budowlanych Katowice
Wywóz odpadów budowlanych Koszalin
Wywóz odpadów budowlanych Łódź