Kontener 7 M3

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Kontener 7 M3 – najczęściej występujące rodzaje

Kontener 7 M3 to jeden z podstawowych rodzajów zbiorników na śmieci. O jego przydatności do wykorzystania świadczy bardzo wiele cech. Pierwszą i najważniejszą jest oczywiście pojemność, która sprawia, że można do niego zbierać tak odpady o mniejszych rozmiarach jak i gabaryty.

Kontenery o pojemności siedmiu metrów sześciennych są częścią oferty wielu firm wywozowych. W zależności od typu zbiornika mają one też różne przeznaczenie. Ten sam typ zbiornika może bowiem służyć zarówno do przechowywania odpadów komunalnych, budowlanych lub gabarytów. Do najczęściej występujących typów kontenera 7 M3 zalicza się:

Typy kontenerów 7 M3

  • Kontenery 7 M3 z klapamikontener 7 M3 może być zamykany, w takim sensie, że posiadać on będzie klapy. Najczęściej spotyka się zbiorniki, które posiadają 6 klap. 3 z nich rozmieszczone są po jednej stronie kontenera, a pozostałe 3 klapy po drugiej. Pojemnik, o którym mowa wykonany jest z metalu i posiada specjalne ucho, dzięki któremu może być podczepiony do haka. W ten sposób kontenery 7 M3 mogą być przemieszczane z miejsca na miejsce.
  • Kontenery 7 M3 bez klapkontener 7 M3 występuje również jako zbiornik, który posiada jedynie 1 otwór wrzutowy. Tego typu pojemnik jest również zrobiony z metalu i można w nim zbierać nieczystości, które trudniej jest wrzucić do zbiornika z klapami. Przykładowo mogą to być np. gabaryt, czy większe odpady poremontowe. Przeciętnie do kontenera o pojemności 7 M3 zmieści się około 2 ton odpadów o kodzie: 17 09 04. Kontenery otwarte posiadają przeważnie zaczepy do siatki, którą można je okryć na czas transportu.
  • Kontenery 7 M3 o specjalnym przeznaczeniu – w sprzedaży spotyka się także wiele kontenerów, które posiadają rozmaite przeznaczenie. Często są to zbiorniki z podwójnym dnem, który pozwalają na zbieranie odcieków przy odpadach takich jak np. 02 03 04 (surowce i produkty nienadające się do spożycia i przetwórstwa). Kontenery do odpadów o silnym uwodnieniu posiadają dodatkowo uszczelki, które nie przepuszczają wody.

Przykładowe wymiary kontenerów 7 M3

  • Długość – 3,3 m
  • Szerokość – 1,8 m
  • Wysokość – 1,35 m

 

kontener-7-m3

Kontener siedem metrów sześciennych

 

Zobacz też:

Gdzie wywieźć śmieci z budowy?
Jak powinna przebiegać utylizacja odpadów budowlanych?
Wywóz odpadów wielkogabarytowych
Wywóz śmieci z budowy
Wywóz odpadów budowlanych Radom
Wywóz odpadów budowlanych Rzeszów