Kontener na gruz 7M3

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Co to jest kontener do gruzu 7M3?

Kontener na gruz 7M3 to największy wśród kontenerów średniego rozmiaru. Służy on do gromadzenia odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07.

Chęć skorzystania z niego wyrażają przede wszystkim osoby, które prowadzą większe prace rozbiórkowe. Tego typu zbiornik posiada metalową konstrukcję i wymiary umożliwiające pomieszczenie sporej ilości śmieci. Przeważnie jego długość wynosi 3,3 metra, a szerokość 1,80 metra. Kontenery na gruz 7M3 występują w 2 konfiguracjach:

Jaka jest konstrukcja kontenerów do gruzu?

  • Otwartej – kontener nie posiada otworów wrzutowych
  • Zamkniętej – kontener posiada 6 otworów wrzutowych

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie kontenerów do gruzu?

Przed zamówieniem kontenera na gruz warto przemyśleć kwestie, które wpłyną na jego użytkowanie. Do najważniejszych zaliczyć możemy:

  • Okres dzierżawykontener na gruz 7M3 wynajmowany jest na okres do 1 tygodnia. Jeśli taki czas będzie dla nas zbyt krótki to warto od razu zapytać usługodawcę o możliwość jego wydłużenia. Z reguły za tą czynność będzie należało uiścić dodatkową opłatę. Innym sposobem jest hałdowanie gruzu, a następnie jego szybki załadunek. Unikniemy w ten sposób dodatkowych kosztów.
  • Miejsce podstawieniawywóz gruzu to czynność, która jest bardzo czasochłonna i kosztuje dużo energii. Aby ułatwić sobie prowadzenie robót warto tak usytuować kontener, abyśmy nie musieli pokonywać dużych odległości w celu zapełnienia kontenera. Najlepszym miejscem będzie bezpośrednie sąsiedztwo naszej posesji lub obszar, który pozwoli na podłączenia rękawa zsypowego.
  • Koszty utylizacji – wiele osób wszystkie odpady z budowy traktuje jako gruz. Efektem takiego postępowania jest to, że w kontenerach na gruz 7M3 znajduje się mix odpadów. Złe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni podnosi koszty utylizacji i może sprawić, że odbiór gruzu będzie nas sporo kosztować. Jeśli więc na naszej budowie znajduję się różne typy nieczystości to warto wywozić je osobno. Oszczędzimy w ten sposób pieniądze i unikniemy niepotrzebnych frustracji.
  • Dostępność kontenerów – bywa, że kontener na gruz 7M3 jest trudny do wynajęcia z uwagi na jego obłożenie. Najgorsze jest zatem planowanie wywozu gruzu „z dnia na dzień”. Chcąc skutecznie opróżnić teren inwestycji z gruzu warto wziąć pod uwagę fakt, że w sezonie budowlanym konieczność skorzystania z niego może nie być taka prosta.

 

Kontener na gruz 7M3

Kontener na gruz 7M3

 

Zobacz też:

Kontenery pracownicze i ich znaczenie na placu budowy
Kontener na odpady budowlane Łomża
Kontener na odpady budowlane Łowicz
Wynajem ogrodzeń tymczasowych
Wywóz gruzu
Gdzie wyrzucać wełnę mineralną?