Kontener na odpady wielkogabarytowe

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Kontener na odpady wielkogabarytowe

Kontener na odpady wielkogabarytowe jest poszukiwany przy bardzo wielu okazjach takich jak choćby przeprowadzka czy wymiana umeblowania. Nie ma się co dziwić, gdyż odpadów o kodzie 20 03 07 nie można gromadzić w przydomowych pojemnikach na odpady.

Wpływ na taki stan rzeczy ma nie tylko obowiązujące prawodawstwo, ale i względy praktyczne. Kanapa, meblościanka, czy też stół nie zmieszczą się do pojemników na odpady, a próba ich wrzucenia do kosza może się zakończyć jego uszkodzeniem. Odpady wielkogabarytowe mogę też stanowić poważne zagrożenie dla śmieciarki. W pojazdach tego typu zamontowana jest hydraulika, która jest bardzo czuła na nietypowe nieczystości. Śmieci wielkogabarytowe są dość drogie w utylizacji. Przed zamówienie odpowiedniego zbiornika warto więc wziąć pod uwagę takie kwestie jak:

Co wziąć pod uwagę przy wynajmie kontenera na odpady wielkogabarytowe?

  • Objętość odpadów kontener na odpady wielkogabarytowe może być różnych rozmiarów. Najczęściej w ofercie firm komunalnych są zbiorniki o pojemności 8,12 lub 36 M3. Zakładając, że koszt zagospodarowania 1 tony odpadów wielkogabarytowych to około 600 PLN netto to ich cena może być diametralnie różna. W celu optymalizacji kosztów istotne jest zatem odpowiednie oszacowanie objętości odpadów. Zamówienie zbyt dużego kontenera sprawi, że przepłacimy za wywóz nieczystości, a za małego – konieczność domówienia kolejnej usługi.
  • Możliwość rozmontowania poszczególnych elementówkontener na odpady wielkogabarytowe może pomieścić określoną ilość nieczystości. Aby pozbyć się wszystkich nieczystości warto optymalnie wykorzystać przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Pomóc w tym może chociażby rozmontowanie poszczególnych elementów. Przed przystąpieniem do załadunku dobrym pomysłem wydaje się odkręcenie półek z segmentu, czy też wyjęcie oparć z kompletu wypoczynkowego.
  • Przewidywany czas wynajmukontener na gabaryty może okazać się łakomym kąskiem dla osób, które chcą się pozbyć odpadów „na gapę”. Proceder ten jest znany przede wszystkim z ulic większych miast, gdzie znajdzie się wielu chętnych do darmowego wyrzucenia śmieci. Jeśli więc nosimy się z zamiarem wynajęcia zbiornika to warto od razu zaplanować jego załadunek i zrobić to w miarę szybko.

 

Kontener na odpady wielkogabarytowe

Kontener na odpady wielkogabarytowe

Nasza firma skutecznie pomaga przy wywozie odpadów komunalnych, do których zaliczają się gabaryty. Jedną z naszych usług są np. kontenery na odpady wielkogabarytowe Wrocław.

 

Zobacz też:

Kontener na odpady wielkogabarytowe
Koszt wywozu gruzu
Pojemnik na gruz
Wywóz gruzu Gniezno
Wywóz gruzu Katowice
Wywóz gruzu Legnica