Kontener na odpady wielkogabarytowe

Kontener na odpady wielkogabarytowe

Kontener na odpady wielkogabarytowe jest poszukiwany przy bardzo wielu okazjach takich jak choćby przeprowadzka czy wymiana umeblowania. Nie ma się co dziwić, gdyż odpadów o kodzie 20 03 07 nie można gromadzić w przydomowych pojemnikach na odpady.

Zamów kontener

Wpływ na taki stan rzeczy ma nie tylko obowiązujące prawodawstwo, ale i względy praktyczne. Kanapa, meblościanka, czy też stół nie zmieszczą się do pojemników na odpady, a próba ich wrzucenia do kosza może się zakończyć jego uszkodzeniem. Odpady wielkogabarytowe mogę też stanowić poważne zagrożenie dla śmieciarki. W pojazdach tego typu zamontowana jest hydraulika, która jest bardzo czuła na nietypowe nieczystości. Śmieci wielkogabarytowe są dość drogie w utylizacji. Przed zamówienie odpowiedniego zbiornika warto więc wziąć pod uwagę takie kwestie jak:

Co wziąć pod uwagę przy wynajmie kontenera na odpady wielkogabarytowe?

  • Objętość odpadów kontener na odpady wielkogabarytowe może być różnych rozmiarów. Najczęściej w ofercie firm komunalnych są zbiorniki o pojemności 8,12 lub 36 M3. Zakładając, że koszt zagospodarowania 1 tony odpadów wielkogabarytowych to około 600 PLN netto to ich cena może być diametralnie różna. W celu optymalizacji kosztów istotne jest zatem odpowiednie oszacowanie objętości odpadów. Zamówienie zbyt dużego kontenera sprawi, że przepłacimy za wywóz nieczystości, a za małego – konieczność domówienia kolejnej usługi.
  • Możliwość rozmontowania poszczególnych elementówkontener na odpady wielkogabarytowe może pomieścić określoną ilość nieczystości. Aby pozbyć się wszystkich nieczystości warto optymalnie wykorzystać przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Pomóc w tym może chociażby rozmontowanie poszczególnych elementów. Przed przystąpieniem do załadunku dobrym pomysłem wydaje się odkręcenie półek z segmentu, czy też wyjęcie oparć z kompletu wypoczynkowego.
  • Przewidywany czas wynajmukontener na gabaryty może okazać się łakomym kąskiem dla osób, które chcą się pozbyć odpadów „na gapę”. Proceder ten jest znany przede wszystkim z ulic większych miast, gdzie znajdzie się wielu chętnych do darmowego wyrzucenia śmieci. Jeśli więc nosimy się z zamiarem wynajęcia zbiornika to warto od razu zaplanować jego załadunek i zrobić to w miarę szybko.

 

Kontener na odpady wielkogabarytowe

Kontener na odpady wielkogabarytowe

Nasza firma skutecznie pomaga przy wywozie odpadów komunalnych, do których zaliczają się gabaryty. Jedną z naszych usług są np. kontenery na odpady wielkogabarytowe Wrocław.

 

Zobacz też:

Kontener na odpady wielkogabarytowe
Koszt wywozu gruzu
Pojemnik na gruz
Wywóz gruzu Gniezno
Wywóz gruzu Katowice
Wywóz gruzu Legnica