Kontener na odpady zielone

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Planujemy zamówienie kontenera na odpady zielone

Zapotrzebowanie na kontener na odpady zielone jest widoczne szczególnie w takich porach roku jak wiosna i jesień. Wpływ na taki stan rzeczy ma kilka czynników.

Początek ciepłego półrocza to okres wzmożonych prac w ogrodach, parkach i na skwerach, a znakiem rozpoznawczym jego końca są wszęchobecne liście. Nie można się więc dziwić, że wiele osób poszukuje w tym okresie możliwości hurtowego pozbycia się odpadów o kodzie 20 02 01. Decydując się na taki krok warto wziąć pod uwagę trudności, które mogą pojawić się przy wynajmie określonego zbiornika. Do najbardziej typowych zaliczyć możemy:

Wiemy, jaki kontener na odpady zielone będzie najlepszy

  • Długość wynajmukontener na odpady zielone wynajmowany jest na określony okres. Zazwyczaj jest to nie więcej niż 1 tydzień. Chcąc pozbyć się wszystkich odpadów zielonych warto wziąć to pod uwagę i tak zaplanować pracę, aby wyrzucić wszystkie śmieci. Jeśli renowacja terenu zielonego może ulec przedłużeniu, warto powiadomić o tym firmę, która dostarczyła zbiornik. Unikniemy wówczas sytuacji, w której zniknie on spod danego adresu bez naszej wiedzy.
  • Pogoda – zapełnienie kontenera na odpady zielone jest w dużej uzależnione od pogody. W końcu kiedy na dworze pada, trudno jest o przeprowadzenie jakichkolwiek prac w ogrodzie, czy na terenach zielonych. Jest to tak samo niemożliwe jak koszenie trawy podczas śnieżycy, którego próbowała się podjąć jedna z rodzimych firm. Warto zatem uważnie śledzić komunikaty pogodowe i gdy pojawia się perspektywa deszczu, odłożyć swoje plany na później.
  • Wielkość kontenerakontener na odpady zielone dostępny jest w bardzo wielu konfiguracjach. Mówić kolokwialnie do gromadzenia odpadów z ogrodu można wykorzystać tak małe zbiorniki jak i duże. Z doświadczenia podpowiadamy, że lepiej od razu zamówić większą przestrzeń załadunkową, niźli domawiać kolejną usługą odbioru śmieci. Nie dość, że trzeba będzie na nią zaczekać to jeszcze może się okazać, że ewentualne opóźnienie storpeduje przyjęty plan prac. Podobne zależność ma miejsce przy takich czynnościach jak np. wywóz gruzu. W celu uzyskania podpowiedzi jaki kontener będzie adekwatny do posiadanego areału, prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.

 

Kontener na odpady zielone

Kontener na odpady zielone

 

Zobacz też:

Jak przebiega odbiór śmieci?
Jak przebiega wynajem kontenerów na odpady zmieszane?
Gdzie wyrzucać kartony ?
Wywóz gruzu Białystok
Wywóz gruzu Bydgoszcz
Wywóz gruzu Bytom