Kontenerowy wywóz odpadów

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Co to jest kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz odpadów to oferta, którą są zainteresowane osoby posiadające do wyrzucenia większą ilość odpadów. Nie ma się co dziwić, skoro bywają sytuacje, że na danej nieruchomości znajdzie się tyle nieczystości, że zamówienie odpowiedniego kontenera wydaje się jedynym wyjściem.

Z usług wywozowych korzystają zarówno osoby prywatne jak i firmy. W ofercie firm komunalnych znajdują się różnego rodzaju zbiorniki, które różnią się pojemnością, kształtem i funkcjonalnością. Wywóz odpadów może się więc odbywać w kontenerach o pojemności od 0,5 M3 do nawet 40 M3. Większe zbiorniki przewożone są zazwyczaj pojedynczo takimi autami jak „hakowce” lub „bramowce”, a mniejsze są domeną aut wyposażonych w HDS. Kontenerowy wywóz odpadów jest serwisem, za pomocą którego można pozbyć się przede wszystkim takich odpadów jak:

Jakie odpady można wyrzucać do kontenerów na odpady?

  • Gruzkontenerowy wywóz odpadów obejmuje zbiorniki przeznaczone do gruzu. Są one zazwyczaj „otwarte”, co sprawia że łatwo jest w nich umieścić takie odpady jak zburzone ścianki działowe, cegły i płytki ceramiczne. Dużym ułatwieniem przy wyrzucaniu gruzu są tzw. zsypy. Zamontowanie ich na którejś z kondygnacji powoduje, że nie trzeba dźwigać ciężarów, a sam proces wyniesienia odpadów trwa o wiele krócej.
  • Odpady budowlanewywóz odpadów budowlanych w kontenerach dedykowany jest także klientom, którzy muszą pozbyć się styropianu, papy lub odpadów o kodzie 17 09 04. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość pozbycia się wszystkich zbędnych materiałów w sposób kompleksowy. Odbiór śmieci w kontenerach docenią przede wszystkim osoby, które cierpią na brak czasu. Zamiast wożenia nieczystości do PSZOK – u mogą one zapłacić za usługę i zyskać trochę chwil wytchnienia.
  • Gabarytykontenerowy wywóz odpadów to także nieodzowny towarzysz wymiany mebli oraz innych elementów wyposażenia. Jeśli więc czeka nas wymiana łóżka, meblościanki lub stołu to od razu warto zaplanować, co zrobić z odpadami, które pojawią się przy okazji tej czynności. Przed podjęciem decyzji o zamówieniu zbiornika warto zastanowić się jaki kontener będzie dla nas najlepszy i pomieści wszystkie nieczystości.

 

Kontenerowy wywóz odpadów

Kontenerowy wywóz śmieci

 

Zobacz też:

Dlaczego gruzu nie wolno mieszać z odpadami niesegregowanymi?
Gdzie wyrzucać szyby okienne?
Gdzie wyrzucać wełnę mineralną?
Wywóz odpadów budowlanych Katowice
Wywóz odpadów budowlanych Koszalin
Wywóz odpadów budowlanych Łódź