Kontenery pracownicze i ich znaczenie na placu budowy

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Wynajem kontenerów pracowniczych i ich znaczenie na placu budowy

Plac budowy to wymagające miejsce pracy. Właśnie dlatego warto zadbać o umieszczenie na nim kontenerów pracowniczych.

Chodzi tu zarówno o warianty, które będą odpowiednie do spożycia posiłku w trakcie przerwy obiadowej, jak i – w przypadku inwestycji prowadzonych z dala od miast – kontenery mieszkalne dla pracowników. Co warto o nich wiedzieć?

Kontenery pracownicze – wynajem i dodatkowe informacje

Wybierając kontenery pracownicze, warto mieć na względzie to, że muszą one spełniać pewne standardy. Przykładowo zdecydowanie istotne jest to, aby zadbać o możliwość podłączenia do nich wszystkich niezbędnych mediów, takich jak prąd, czy woda. Dostosowanie kontenerów do tej możliwości co prawda wiąże się z ich ceną, jednak jeśli faktycznie ma to być miejsce pełniące funkcje socjalne, czy wręcz stanowić miejsce mieszkalne na kilka dni lub tygodni, to zdecydowanie są to kwestie niezbędne.

Co więcej, istotne jest wybranie takich kontenerów, które posiadają wbudowaną łazienkę – która siłą rzeczy stanowi dość istotny element tego rodzaju konstrukcji.

Na tym jednak nie koniec. Kontenery socjalne powinny posiadać odpowiedniej wielkości okna, które na dodatek są prawidłowo rozmieszczone.

Czy to wszystko? Niekoniecznie. Dobrej jakości kontenery pracownicze powinny zapewniać możliwość utrzymania w ich wnętrzu odpowiedniej temperatury, pozwalającej na komfortowe korzystanie z tego typu konstrukcji zgodnie z jej przeznaczeniem.

Warto przy tym wszystkim uwzględnić jeszcze fakt dostępności kontenerów. To akurat kwestia, która ma znaczenie zarówno dla kontenerów socjalnych, jak i tych, którym główne zadania są zupełnie inne (na przykład wywóz gruzu Wrocław). Niezależnie od tego, czy chodzi o kontener mieszkalny, biurowy, transportowy, czy służący jako przestrzeń magazynowa – za każdym razem istotne będzie to, aby firma, z której kontenery są wynajmowane, była w stanie szybko dostarczyć na miejsce budowy odpowiednią konstrukcję i… żeby ta konstrukcja była w ogóle w danej firmie dostępna. Dlatego właśnie warto wybrać dostawcę z dobrą bazą logistyczną.

 

Kontenery pracownicze

Kontenery pracownicze

Kontenery pracownicze i ich znaczenie na placu budowy

Prowadzenie firmy budowlanej nie jest łatwe. Poza zdobywaniem zleceń trzeba także pamiętać o tym, aby zapewnić pracownikom odpowiednie zaplecze techniczne. Tutaj bardzo dobrze sprawdzają się kontenery pracownicze. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej.

Kontenery pracownicze – wysoka jakość i zwiększenie efektywności pracy

Kontenery pracownicze cieszą się coraz większą popularnością, choćby dlatego, że dzięki nim można zadbać o komfort personelu. Mają one zastosowanie całoroczne, zatem pracownicy mogą w nich odpocząć w czasie bardzo wysokiej temperatury czy też intensywnego mrozu. Trzeba pamiętać, że zapewnienie odpowiednich warunków pracy, ale i wypoczynku jest wymagane przez BHP. Otóż pracownicy w czasie upałów muszą otrzymać dodatkową przerwę. W przypadku ciężkiej pracy fizycznej temperatura na zewnątrz nie może przekraczać 28 stopni. Jeżeli jest tak wysoka to pracownicy powinni nawodnić się oraz wypocząć i tutaj bardzo dobrze sprawdzą się kontenery pracownicze. Warto też pamiętać, że kontenery mogą zostać wyposażone w toalety oraz kuchnie, a więc zasadniczo powinny znaleźć się na terenie każdej dużej budowy. Duże znaczenie ma także fakt, że wykorzystując kontenery można zauważyć większe zadowolenie pracowników. Rzeczywiście mogą oni wypocząć, czy też przygotować w mroźne dni ciepły napój.

Wynajem kontenerów pracowniczych – ile kosztuje?

Wynajem kontenerów pracowniczych jest rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale też cena nie jest wysoka. Trzeba wiedzieć, że dostępne są różnego rodzaju kontenery. Wszystko zależy od preferencji. Można wybrać mniejsze czy też większe, czy wyposażone w aneks kuchenny. Nie można zapominać, że cena także jest ważna. Warto wybrać firmę, która posiada doświadczenie, ale też doradzi odpowiednie rozwiązanie. Znaczenie kontenerów na terenach budowy wciąż wzrasta. Jest to w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że w prosty sposób można zapewnić pracownikom lepszą jakość pracy i większe bezpieczeństwo. W kontenerach może też znajdować się podłączenie instalacji elektrycznej, a więc taki kontener może służyć jako tymczasowe zaplecze biurowe. Bez problemu można zaaranżować tam przestrzeń, w której praca będzie bardzo komfortowa. Inżynierowie mogą wypisywać dokumenty czy też protokoły odbioru prac.

Zobacz też:

Obsługa BDO przy wywozie odpadów
Kontener na odpady budowlane Lubań
Kontener na odpady budowlane Lubartów
Wynajem toalet przenośnych
Wynajem ogrodzeń tymczasowych
Gdzie wyrzucać worki po cemencie?