Koszt podstawienia kontenera na śmieci

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Jaki jest koszt podstawienia kontenera na śmieci?

Koszt podstawienia kontenera na śmieci to temat, który starają się zgłębić wszystkie osoby, które muszą pozbyć się odpadów. W końcu nie wszystko można wyrzucić do przydomowych koszy na śmieci.

Nie zawsze też ich pojemność będzie wystarczająca, aby zmieścić powstałe nieczystości. Kontener na odpady może być więc czasami jedyną alternatywą, jeśli chcemy wysprzątać posesję lub jej bezpośrednie sąsiedztwo. O tym, ile kosztuje kontener na śmieci pisaliśmy już wielokrotnie. Dziś jednak postaramy się przybliżyć czynniki, które mają wpływ na cenę wywozu. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy:

Co wpływa na koszt dostarczenia kontenera na odpady?

  • Rodzaj odpadukoszt podstawienia kontenera na śmieci jest ściśle uzależniony od typu śmieci, których musimy się pozbyć w danym momencie. Tańsze w zagospodarowaniu będą takie nieczystości jak: gruz, ziemia czy odpady bio, a droższe nieczystości poremontowe lub gabaryty. Warto więc dokładnie rozpoznać problem, który ma rozwiązać kontener na odpady i nie pomylić się co do śmieci, które posiadamy.
  • Koszt transportu – napaść Rosji na Ukrainę wywołała prawdziwy szok cenowy na rynku paliw. Nie ma się co dziwić, skoro ceny oleju napędowego lawinowo poszybowały w górę. Dziś za 1 litr złocistej cieczy trzeba zapłacić blisko 8 złotych i nic nie zwiastuje obniżek. Jeśli więc mamy pecha i miejsce odbioru odpadów leży daleko od siedziby danego przedsiębiorstwa wywozowego to koszt transportu może stanowić istotną część całkowitej wartości usługi.
  • Czas trwania załadunkukoszt podstawienia kontenera na śmieci jest także uzależniony od czasu trwania załadunku. Warto zatem od razu zaplanować jak długo zajmie nam jego napełnienie i kto ma nas w tym wspomóc. Za nieterminowy zwrot kontenera grożą nam dodatkowe opłaty, które mogą sięgać nawet 500 złotych. Czas, który mamy do dyspozycji jest przeważnie określony w regulaminie wynajmu kontenera.
  • Ilość wynajętych kontenerówwywóz gruzu i wywóz odpadów to normalne usługi, które podlegają prawom popytu i podaży. Logiczne jest zatem, że jeśli zamawiamy więcej wywozów to możemy negocjować zaproponowane stawki. W przypadku gdy nie najlepiej idzie nam uzgadnianie warunków handlowych, warto o wsparcie poprosić kogoś z członków naszego zespołu.

 

Koszt podstawienia kontenera na śmieci

Koszt podstawienia kontenera na odpady

 

Zobacz też:

Jak sprawdzić numer BDO?
Jakie są kody odpadów BDO?
Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?
Wywóz gruzu Chorzów
Wywóz gruzu Częstochowa
Wywóz gruzu Dąbrowa Górnicza