Opakowania tetra pak – gdzie wyrzucać?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Tetra pak gdzie wyrzucać

Wiele osób głowi się nad tym, gdzie wyrzucać tetra pak. Nie ma się co dziwić, skoro jest to jedno z najpopularniejszych opakowań. W tetra pakach gromadzone są przede wszystkim różnego rodzaju napoje takie jak choćby mleko czy soki.

Zamów kontener

Ale po tetra paki sięgają także producenci żywności w stanie półpłynnym. W sklepach można się zatem natknąć na zapakowane w tetra paki przeciery pomidorowe i owocowe, a także różnego rodzaju pulpy. Patrząc na zawartość naszych zakupów można zatem śmiało stwierdzić, że w dużej części składa się ona opakowań, które łatwo pomylić z papierem. Skojarzenia z ostatnim z wymienionych surowców nie są w żaden sposób przypadkowe. Tetra paki przypominają nieco karton, a i my sami bardzo często postrzegamy je jako makulaturę. Niestety nie jest to zgodne ze stanem faktycznym. Opakowania o których mowa są wielomateriałowe i oprócz papieru składają się także z tworzyw sztucznych i aluminium. W dzisiejszych realiach kwestia ich zagospodarowania bywa bardzo różna. Jeśli więc ktoś z Państwa wpisuje w wyszukiwarkę „tetra pak gdzie wyrzucać” to w zależności od regionu w Polsce można uzyskać następujące odpowiedzi:

Opakowania tetra pak gdzie wyrzucać

  • Pojemnik na odpady zmieszane – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać tetra pak, warto jeszcze raz przyjrzeć się etykietom, które są umieszczone na naszych pojemnikach. Może się okazać, że w miejscu naszego bytowania ich przeznaczeniem będzie pojemnik na odpady zmieszane. Profesjonalne firmy wywozowe takie jak choćby wywóz gruzu Łódź umieszczają tego typu informacje na śmietnikach, w trosce o wysoką jakość segregacji.
  • Pojemnik na papier – niekiedy przeznaczeniem tatra paków będzie pojemnik na papier. I choć z omawianych dziś opakowań nie zrobimy papieru toaletowego to specjalistyczne podmioty z pewnością go wysegregują i poddadzą obróbce, aby uniknąć konieczności składowania tetra paków. Instalacje, które zajmują się przeróbką tetra paków znajdują się głównie w dużych zakładach celulozowych.
  • Pojemnik na metale, tworzywa sztuczne – jeśli nadal nie wiemy, gdzie wyrzucać tetra paki to warto przeczytać, czy nie mogą one trafić do pojemnika na tworzywa sztuczne i metale. W większości miejsc na terenie kraju to właśnie w nim należy umieścić kartony po zakupionych przez nas produktach. W przypadku wątpliwości warto fakt ten potwierdzić w lokalnym Urzędzie Gminy.

 

Gdzie wyrzucać tetra pak

Gdzie wyrzucać tetra pak?

 

Zobacz też:

Gdzie zamówić kontener na papę?
Gdzie wyrzucać wełnę mineralną ?
Gdzie wyrzucać worki po cemencie ?
Wywóz odpadów budowlanych Lubin
Wywóz odpadów budowlanych Lublin
Wywóz odpadów budowlanych Płock