Optymalizacja tras z Waste24

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Na czym polega optymalizacja tras?

Optymalizacja tras to proces, który jest niezwykle ważny z punktu widzenia każdego przedsiębiorstwa transportowego. Nie inaczej jest w gospodarce komunalnej. Firmy, który wywożą odpady, zajmują się obsługą kabin WC lub ogrodzeń muszą konkurować na rynku, a jednym ze sposobów na uzyskanie przewagi jest ograniczanie kosztów.

Z narzędziami tworzonymi przez naszą firmę może to być niezwykle proste. Jako przedstawiciele branży jesteśmy autorskiego oprogramowania do zarządzania usługami i flotą posiadanych pojazdów. W ostatnim czasie nasz SaaS wyposażyliśmy także w algorytmy planistyczne, które pozwalają taniej realizować poszczególne usługi, a nasze narzędzia są powszechnie wykorzystywane przez firmy w całym kraju. Dla firm komunalnych optymalizacja tras może być szczególnie istotna ze względu na specyfikę usług, takich jak odbiór odpadów, gdzie każdy nieoptymalny element w trasie może skutkować niepotrzebnymi opóźnieniami i dodatkowymi kosztami. Każdy z Państwa wie, jak istotną rolę odgrywa optymalizacja tras w kontekście obecnych wyzwań cenowych paliwa, co ma ścisły związek z opłacalnością przedsięwzięć komunalnych, a także wpływa na składane oferty podczas przetargów publicznych. Przejdźmy zatem do walorów naszego rozwiązania:

Co wyróżnia oprogramowanie do optymalizacji tras przejazdu?

  • Prostą obsługęoptymalizacja tras jest w naszym systemie intuicyjna i dlatego firmy zajmujące się np. wywozem odpadów nie potrzebują długich szkoleń, aby w pełni wykorzystać możliwości oprogramowania. Cały interfejs został zaprojektowany w taki sposób, aby być przyjaznym dla użytkownika i nie nastręczać problemów.
  • Obsługę zleceńprzedsiębiorstwa komunalne chcą korzystać z oprogramowania, które zaspokoi ich potrzeby nie tylko względem algorytmów planowania tras, ale także obsługi zleceń. Waste24 wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Z pomocą naszego systemu można przekazywać polecenia dotyczące takich kwestii jak np. podstawienia kontenerów ich wymiany czy późniejsze zabrania. Uzupełnieniem oprogramowania SaaS jest aplikacja mobilna „Kierowca”, która dodatkowo może przechowywać Karty Przekazania Odpadów (KPO i KPOK).
  • Przygotowanie dokumentów środowiskowych – na rynku jest wiele rozwiązań do obsługi Bazy Danych Odpadowych (BDO). Żadne z nich nie jest wyposażone w moduł do planowania tras. W oprogramowaniu dla firm komunalnych znajdziecie Państwo opcje pozwalające na tworzenie dokumentów, ich weryfikację, a także tworzenie zestawień koniecznych do przygotowywania sprawozdawczości.
  • Masową geolokalizację – adres nieruchomości na których świadczone są usługi komunalne mogą mieścić się na bardzo zróżniocowanym obszarze. Optymalizacja tras będzie skuteczna jedynie wtedy, gdy uzyskamy odpowiednie koordynaty. Nasze oprogramowanie posiada wbudowany geolokalizator, który pozwala na uzyskanie współrzędnych geograficznych. Dzięki powyższemu otrzymanie danych geograficznych zajmuje niewielką chwilę.

 

Optymalizacja tras

Optymalizacja tras

 

Zobacz też:

Wywóz śmieci Sochaczew
Wywóz śmieci Żywiec
Kontenery socjalne Gdańsk
Wynajem toalet przenośnych Gdańsk
Pojemniki na śmieci Elbląg