Worki na gruz z odbiorem

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Worki na gruz z odbiorem z placu budowy

Worki na gruz z odbiorem to oferta, która jest coraz bardziej popularna wśród firm i mieszkańców w naszym kraju. Wpływ na taki stan przeczy ma bardzo wiele czynników.

Jednym z kluczowych jest ich dostępności. Big bagi do odpadów gruzowych można nabyć w niemal każdym markecie budowlanym i od razu przeznaczyć je do składowania śmieci o kodach 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07. Równie często big bagi są dostępne w firmach komunalnych, a ich sprzedaż jest bezpośrednio powiązana z usługą późniejszego wywozu. Zamiast więc szukać po okolicy tabliczek z napisem „przyjmę gruz”, warto wziąć tą ewentualność pod uwagę i fachowo pozbyć się nieczystości. Do największych walorów takiego rozwiązania zaliczyć możemy:

Worki na gruz z odbiorem – big bagi do gruzu

  • Łatwość załadowaniaworki na gruz z odbiorem posiadają duży otwór, do którego można z łatwością włożyć śmieci takie jak np. stare płytki ceramiczne. Jeśli więc nie chcemy nieczystości ładować do przyczepki, czy też narażać na uszkodzenia swojego samochody to big bagi są dla nas doskonałą alternatywą. Dzięki ich wykorzystaniu łatwiej jest uprzątnąć plac budowy.
  • Niska cenaworki na gruz z odbiorem sprawdzą się u osób, które mają do wywiezienia niewielkie ilości odpadów. Ich pojemności to z reguły 0,5 M3 lub 1 M3, a więc znacznie mniej niż przy kontenerach z metalu. Taka sytuacja powoduje, że do wywiezienia małej „kupki” gruzu rozsądniejszym wyjściem będzie zamówienie big baga. Taki wybór nie zachwieje naszą kondycja ekonomiczną ani nie wpłynie na przeszacowanie kosztów inwestycji.
  • Duża uniwersalnościworki na gruz z odbiorem mogą niekiedy posłużyć także do innych odpadów. Wiele osób ładuje w nie np. skoszoną trawę albo odpady budowlane. Niewątpliwym atutem big bagów są więc ich możliwości całościowego pozbycia się odpadów. W tym przypadku warto każdorazowo uzgodnić zawartość worków z Wykonawcą, który będzie je zabierał. Decydują o tym przede wszystkim pozwolenia środowiskowe i fakt, że nie każdy skup gruzu ma możliwość zagospodarowania innych nieczystości.

 

Worki na gruz z odbiorem

Worki na gruz z wywozem

 

Zobacz też:

Karta przekazania odpadu 2022
Gdzie wyrzucać kartony ?
Gdzie wyrzucać meble ?
Wywóz gruzu Mińsk Mazowiecki
Wywóz gruzu Piaseczno
Wywóz gruzu Płock