Wydajny zbiornik na odpady

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Wydajny pojemnik na odpady

Wydajny zbiornik na odpady jest podstawą do łatwego zbierania śmieci nie tylko w domu, ale również i w firmie. Jeśli nie będzie on odpowiedni to może się okazać, że na niektóre frakcje zabraknie zwyczajnie miejsca.

Jeśli więc nie chcemy, aby trud segregacji nieczystości poszedł na marne to warto od razu zaopatrzyć się we właściwy kosz. I choć wydawałoby się to trywialne, zabieg ten nie jest wcale prosty. Aby dokonać właściwego zakupu trzeba bowiem przeanalizować szereg parametrów. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy:

Wydajny zbiornik na odpady

  • Pojemność pojemnika na odpadywydajny zbiornik na odpady nie może być ani za mały, ani za duży. Tyczy się to szczególnie koszy zewnętrznych, które można spotkać w rozmaitych konfiguracjach. Do najczęściej spotykanych pojemności zalicza pojemniki 60, 120, 240 i 1100 Nie ma jednoznacznej reguły jaki kosz będzie dla Państwa odpowiedni. O przydatności decydują tutaj takie parametry jak np. styl życia, czy też specyfika danego miejsca. Warto przy tej okazji przeanalizować co najczęściej wyrzucamy, a jakich odpadów generujemy najmniej. Dla przykładu w przypadku biura więcej będzie papierów, a szkło pojawiać się będzie raczej sporadycznie.
  • Częstotliwość wywozuwydajny zbiornik na odpady musi „wytrzymać” od jednego cyklu wywozowego do drugiego. Odstęp czasowy pomiędzy jednym a drugim przyjazdem śmieciarki może być jednak różny. Chcąc go sprawdzić musimy przed kupnem pojemnika przeanalizować harmonogram odbioru. Jeśli kupujemy dużo produktów w opakowaniach plastikowych, a obsługa komunalna przyjeżdża po nie raz na miesiąc to może się okazać, że 1 pojemnik będzie dla nas niewystarczający.
  • Liczba mieszkańców – jako naród generujemy coraz więcej odpadów. Nie ma się co dziwić, skoro wraz ze wzrostem gospodarczym, rośnie także konsumpcja. Wydajny zbiornik na odpady powinien uwzględniać ilość osób, które będą z niego korzystać oraz strukturę ich wieku oraz przyzwyczajeń konsumenckich. Dobrze jest przed jego nabyciem wykonać rachunek sumienia i wziąć pod obserwację ilość worków, które znajdą się w nim każdego tygodnia.

 

Wydajny zbiornik na odpady

Wydajny zbiornik na śmieci

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać papę ?
Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?
Gdzie wyrzucać śmieci poremontowe ?
Wywóz gruzu Łódź
Wywóz gruzu Lubin
Wywóz gruzu Lublin