Wymiary kontenerów na gruz

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Porcja danych: kontenery wymiary

Wymiary kontenerów na gruz to temat, który interesuje wszystkie osoby przeprowadzające remont lub prowadzące budowę. W końcu odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07 trzeba się w jakiś sposób pozbyć i warto to zrobić optymalnie.

Za małe zbiorniki na gruz spowodują konieczność zamówienia kolejnych, a zbyt duże okażą się nieekonomiczne. W ofercie firm komunalnych znajduje się bardzo dużo różnego rodzaju kontenerów. To jaki z nich zamówimy, zależy od naszego wyboru, a on sam powinien być determinowany przez takie kwestie jak miejsce pod kontener i ilość gruzu do zagospodarowania. Z uwagi na fakt, że z komercyjnego wywozu odpadów nie korzystamy na co dzień, kontenery na gruz dzielimy używając języka potocznego. Z reguły nasz podział wygląda następująco:

Jakie są wymiary kontenerów na gruz i odpady?

  • Małe kontenery na gruzwymiary kontenerów na gruz, które zaliczamy do kategorii małych mieszczą się przedziale od 1,7 M3 do 3,7 M3. Ich długość rozpoczyna się od 2 M, szerokość ma maksymalnie 1,30 M i są one wysokie do 1,15 M. Jeśli więc nie mamy dużych potrzeb w zakresie odbioru gruzu to powinniśmy zdecydować się na któryś z nich. Radzimy, aby przed dokonaniem wyboru dokładnie obmierzyć zalegające odpady.
  • Średnie kontenery na gruz – rozmiary kontenery z tzw. średniej półki mają od 6 M3 do 8 M3. Z reguły tego typu zbiorniki są przewożone przez tzw. pojazdy hakowe, a osoba które je zamawiała musi przygotować pod ich podstawienie odpowiedni grunt. Omawiany rodzaj zbiorników ma długość około 3,50 M i szerokość podchodzącą pod 2 M. Warto więc sprawdzić, czy miejsce pod zrzucenie zbiornika będzie odpowiednio duże, aby nie dochodziło do sytuacji, w której kierowca będzie musiał odmówić zrealizowania usługi.
  • Duże kontenery na gruzwymiary kontenerów na gruz, które noszą miano dużych rozpoczynają się od 16 M3. Tego typu zbiorniki przewożone są przez samochody 3 osiowe. Ich długość to 6 M, a szerokość ma 2 M. Dokonując zamówienia dużego zbiornika warto wziąć pod uwagę jego ciężar i podłoże, na którym ma być zestawiony. Z uwagi na fakt, że kontener na gruz posiada rolki, może on zarysować kostkę brukową lub wyrwać część asfaltu. Ofertą dużych kontenerów na gruz dysponuje wywóz gruzu Katowice.

 

Wymiary kontenerów na gruz

Wymiary kontenerów na gruz

 

Zobacz też:

Co wrzucamy do bio pojemników?
Wydajny zbiornik na odpady
Wywóz odpadów i jego rodzaje
Wywóz gruzu Rzeszów
Wywóz gruzu Sosnowiec
Wywóz gruzu Szczecin