Wynajęcie małego kontenera na gruz

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Wynajem małego kontenera na gruz do niewielkiej inwestycji

Wynajęcie małego kontenera na gruz to temat, z którym zmagają się zarówno osoby prywatne jak i firmy. Nie ma się co dziwić skoro gruzu nie można wyrzucać do pojemników na odpady komunalne.

Za tego typu działania mogą grozić reperkusje, które mogą kosztować więcej niż zakup samej usługi. Mały kontener do gruzu służy do zbierania odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07 i jest na wyposażeniu większości firm zajmujących się odbiorem odpadów. Podmioty, które świadczą tego typu usługi mogą go podstawić z przeznaczeniem na odpady, które pochodzą z drobnych wyburzeń lub modernizacji niewielkich pomieszczeń. Chcąc wydzierżawić tego typu zbiornik warto wziąć pod uwagę:

Wynajęcie małego kontenera na gruz

  • Miejsce, gdzie ma zostać dostarczonywynajęcie małego kontenera na gruz nie zawsze jest realizowane przez niewielkie pojazdy. Bardzo często ich transportem zajmują się ciężarówki, które za jednym razem zabierają więcej niż 1 pojemnik. Jeśli więc miejsce zrzucenia kontenera jest trudno dostępne to jego gabaryty nie ustrzegą nas przed problemami. Przed wydzierżawieniem kontenera warto zapytać jaki pojazd go dostarczy. Fakt ten powinny wziąć pod uwagę osoby, które zamierzają np. modernizować altanę na działce ROD.
  • Czas wynajmuwynajęcie małego kontenera na gruz to niekiedy ważna część oferty przedsiębiorstwa wywozowego. Bardzo często jest ono obwarowane szeregiem obostrzeń takich jak np. czasookres wynajmu. Przed opłaceniem usługi warto dowiedzieć się przez jaki okres można przetrzymywać kontener. W ten sposób unikniemy dodatkowych kosztów lub zabrania zbiornika w najmniej oczekiwanym momencie.
  • Koszt jednostkowy – wielu nabywców usług wywozowych próbuje zaoszczędzić na wywozie gruzu, chcąc wynająć jak najmniejszy zbiornik. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z kosztu zakupu usług wywozowych. Bywa jednak, że wynajem małego kontenera na gruz nie załatwi „śmieciowego problemu”. W niektórych sytuacja może się okazać, że koniecznym będzie zamówienie kolejnego zbiornika, który „przedroży” całą usługę. Nieodzownym elementem przy planowaniu odbioru gruzu jest więc prawidłowe oszacowanie jego ilości.

 

Wynajęcie małego kontenera na gruz

Wynajęcie małego kontenera na gruz

Jak przebiega wynajem małego kontenera na gruz?

Wynajem małego kontenera na gruz to doskonałe rozwiązanie zarówno podczas remontu jak i niewielkiej inwestycji.  Ten rodzaj zbiornika pomaga optymalnie zagospodarować odpady o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07. Jeśli więc nie spodziewamy się znaczących ilości cegieł, czy płytek ceramicznych to warto go wynająć. Dzięki temu nie przepłacimy za odbiór śmieci, a zaoszczędzoną gotówkę będziemy mogli wykorzystać w dużo lepszy sposób. Nie wszystkie firmy komunalne dysponują małymi pojemnikami do gruzu. Często alternatywą są big bagi, które jednak nie są tak wygodne jak kontenery. Świadczy o tym przede wszystkim ich konstrukcja. Do worka trudniej jest wyrzucać nieczystości, gdyż jest on dość chwiejny i uniemożliwia równomierne rozłożenie ładunku. W takiej sytuacji warto zwrócić się do nas. Dysponujemy kompetentnymi Wykonawcami, którzy podstawiają małe kontenery do gruzu w ustalonym wcześniej terminie. Poprzez wykorzystanie ich zasobów można bez przeszkód pozbyć się zalegającego na budowie gruzu oraz innych odpadów z grupy „17”. Wynajem małego kontenera do gruzu możliwy jest online lub poprzez kontakt z naszymi doradcami. Dostęp do usługi polegającej na podstawieniu i wywozie odpadów gruzowych w małym kontenerze umożliwiony jest w prawie 83% miejscowości w kraju. W przypadku braku możliwości jego zapewnienia oferujemy atrakcyjne rabaty na większe kontenery do gruzu. Odbiór gruzu to podstawa naszej działalności i obszar w którym zyskujemy uznanie naszych odbiorców. Zapraszamy do współpracy zarówno klientów prywatnych jak i przedsiębiorstwa z różnych branż.

Zobacz też:

Kontener na odpady remontowe
Koszt wywozu gruzu
Pojemnik na gruz
Wywóz odpadów budowlanych Katowice
Wywóz odpadów budowlanych Koszalin
Wywóz odpadów budowlanych Łódź