Wynajem kontenerów na śmieci cena

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Wynajem kontenerów na śmieci cena 2022

„Wynajem kontenerów na śmieci cena” to fraza, którą wielu użytkowników Internetu wpisuje w pasek wyszukiwarki Google. Nie ma się co dziwić, skoro aspekt kosztowy odbioru odpadów jest dziś nie do przecenienia.

Rosnące ceny zakupu materiałów budowlanych, a także brak rąk do pracy skłaniają do tego, aby dogłębnie przeanalizować to zagadnienie. Warto więc zastanowić się, co wpływa na stawkę jaką trzeba zapłacić za utylizację nieczystości. Do kluczowych czynników zalicza się tu przede wszystkim:

Wynajem kontenerów na śmieci cena

  • Rodzaj odpadu – firmy, które oferują wywóz odpadów muszą mieć podpisane umowy z podmiotami, które przyjmują śmieci w celu ich dalszego zagospodarowania. W zależności od rodzaju nieczystości stawki za tą czynność są bardzo różne. Z reguły niższe są koszty oddania odpadów o kodzie 17 09 04 (mix budowlany), a wyższe papy i styropianu. Fakt ten znajduje bezpośrednie przełożenie na ceny wynajmu kontenerów na śmieci.
  • Wielkość kontenerawynajem kontenerów na śmieci jest uzależniony cenowo od ich wielkości. W chwili obecnej w powszechnym użyciu są kontenery o wielkości od 0,5 M3 do 36 M3. Nie jest tajemnicą, że im większy zbiornik, tym więcej za niego zapłacimy. W przeliczeniu na 1 M3 korzystniej wypadnie jednak kontener o większych gabarytach. Dobrze jest więc od razu zaplanować, co będzie nam konieczne na budowie.
  • Miejsce podstawienia – na cenę wynajmu kontenera na śmieci wpływa również jego transport do miejsca, w którym ma być podstawiony. Jeśli odległość ta przekracza normalny zasięg działania firmy komunalnej to trzeba liczyć się z tym, że przyjdzie nam dopłacić za dodatkowe kilometry. O ile tego typu sytuacja nie ma miejsca w dużych ośrodkach miejskich, o tyle większy problem mają mieszkańcy mniejszych miejscowości.
  • Czas wynajmu – koszt wyprodukowania 1 kontenera o pojemności 7 M3 to 10 000 złotych, a średni czas jego użytkowania to około 5 lat. Aby optymalnie wykorzystać zasoby, zbiornik musi jak najwięcej rotować pomiędzy klientami danego przedsiębiorstwa. Czas jego wynajmu jest zatem z reguły ograniczony. Jeśli potrzebujemy kontenera na dłużej, musimy z góry założyć, że będziemy musieli dopłacić za jego wynajem.

 

Wynajem kontenerów na śmieci cena

Wynajem kontenerów na śmieci cena

Zobacz też:

Wynajem kontenera na śmieci
Gdzie wyrzucać odpady elektro ?
Gdzie wyrzucać odpady opakowaniowe ?
Wywóz śmieci z budowy
Wywóz odpadów budowlanych Radom
Wywóz odpadów budowlanych Rzeszów