Wywóz gruzu cena za M3

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Wywóz gruzu cena za M3

Wywóz gruzu cena za M3 to temat, który interesuje wszystkie grupy klientów. Nie ma się co dziwić, skoro przy coraz większej inflacji każdy z nas bardziej zwraca uwagę na koszty.

W zdecydowanej przewadze gruzu chcemy się pozbyć tanio, szybko i skutecznie. Sposób na jego wywóz jest jednak co najmniej kilka. Warto zatem planując odbiór odpadów o kodzie: 17 01 01, 17 01 02, 17 01 07 zwrócić uwagę na szczegóły, które mogą mieć duży wpływ na ponoszone wydatki. O tym, ile pieniędzy wydamy na kontener do gruzu, worek typu big bag lub jego transport do punktu utylizacji decydują takie szczegóły jak:

Co decyduje o kwestiach takich jak koszt wywozu gruzu?

  • Powierzchnia załadunkowa – koszt wywozu gruzu jest tym mniejszy im większy jest kontener do gruzu lub skrzynia załadunkowa, w której jest przewożony ten materiał. Oczywiście tego typu prawidłowość jest zasadna, o ile to niewielkiej ilości płytek ceramicznych, czy kawałków ścianek działowych nie zamówimy zbiornika, który jest zdecydowanie za duży. Warto zatem oszacować, ile gruzu znajduje się na terenie danej nieruchomości, aby efekt ekonomiczny jego odbioru nie był odwrotny do zamierzonego.
  • Stopień rozdrobienia gruzukoszt odbioru gruzu będzie niższy o ile ładunek będzie odpowiednio przygotowany. Zbyt duże kawałki gruzu zajmą za dużo miejsca w kontenerze, powodując konieczność domówienia kolejnego lub jego wymiany. Jeśli więc istnieje taka możliwość to warto gruz podzielić na mniejsze elementy, które będą łatwiejsze do zapakowania.
  • Ilość kontenerów – przy wywozie gruzu istotną rolę odgrywa także jego całkowita ilość. W przypadku gdy gruzu jest dużo, firmy odpadowe mogą zaproponować korzystniejsze stawki. Warto zatem Jeszcze przed rozpoczęciem robót zadać odpowiednie zapytanie ofertowe i ustalić zryczałtowany koszt wywozu gruzu z budowy.
  • Odległość od gruzowiska – przy obecnych cenach paliwa ważne są także kwestie związane z transportem gruzu do punktu utylizacji lub zagospodarowania. W momencie, gdy odległość ta jest znacząca wywóz gruzu cena za M3 będzie wyższa.

 

Wywóz gruzu cena za M3

Wywóz gruzu cena za M3

 

Zobacz też:

Wynajem kontenerów na odpady zmieszane
Gdzie wyrzucać gruz?
Gdzie wyrzucać kartony?
Wywóz styropianu Warszawa
Wywóz styropianu Wrocław
Wywóz gruzu Kołobrzeg